10 renginių ir festivalių Nyderlanduose, kurių negalima praleisti

Jei neseniai persikrautėte į Nyderlandus arba galvojate čia atvykti, tikriausiai svarstote, kokių renginių ir festivalių galite tikėtis. Apsidžiaugsite sužinoję, kad čia galite nuveikti daug įdomių dalykų visus metus.

Nyderlanduose yra gausu ir populiariųjų festivalių, ir unikalių olandiškų švenčių, kurių daugiau niekur nerasite: švenčių, susijusių su olandų monarchija, vėjo malūnais ir tulpėmis. Šie renginiai – puikus būdas atsipalaiduoti ir pajausti olandišką dvasią!

Olandiški renginiai, apie kuriuos reikia žinoti

Yra labai daug renginių, kurių negalima praleisti, tad jūsų grafikas gali prisipildyti labai greitai! Įmanoma apsilankyti visuose renginiuose per vienus metus, tačiau tai – gana didelė ambicija. Vis dėlto verta į savo sąrašą įtraukti bent kelis iš šių olandiškų renginių. Štai pagrindiniai iš jų, apie kuriuos turėtumėte žinoti.

Karaliaus diena (balandžio 27 d.)

Karaliaus dieną, per kurią švenčiamas karaliaus Viljemo Aleksandro gimtadienis, miestuose vyksta gatvės vakarėliai, blusų turgūs ir yra įvairių veiklų, kurios paverčia visus Nyderlandus didžiausiu metų festivaliu. Žmonės traukia švęsti, groja muzika, visi apsirengia oranžine spalva ir smagiai leidžia laiką. Karaliaus naktis švenčiama naktį prieš karaliaus dieną. Šią naktį miestų centruose vyksta laukiniai vakarėliai, pritraukiantys minias iš įvairių regionų.

Penki miestai, kuriuose Karaliaus diena švenčiama aktyviausiai, yra Amsterdamas, Haga, Roterdamas, Utrechtas ir Eindhovenas.

Atminimo diena (gegužės 4 d.) ir Laisvės diena (gegužės 5 d.)

Atminimo diena ir Laisvės diena – dvi svarbios dienos, įamžinančios Antrąjį pasaulinį karą Nyderlanduose. Įamžinimas pradedamas iškilmingomis ceremonijomis liepos 4-ąją, taip pagerbiant olandų, kurie žuvo karo metu visame pasaulyje, atminimą. Šventė tęsiasi kitą dieną, kurios metu vyksta įvairūs renginiai, pavyzdžiui, popso muzikos festivaliai po atviru dangumi.

Laisvės dienos popso festivaliai vyksta didžiuliu mastu tokiose vietose, kaip Roterdamas, Harlemas, Almerė.

Amsterdamo šokių festivalis (spalį)

Amsterdamo šokių festivalis – lyderiaujanti elektroninės muzikos platforma ir didžiausias klubinis festivalis pasaulyje. Šis kasmetis ankstyvo spalio renginys – daugiau nei 420 muzikinių renginių šeimininkas, kurių metu pasirodo per 1200 muzikantų 120 skirtingų vietų. Ir visa tai – tik per penkias dienas. Renginio dydis kartu su nepaliaujamai darančiu įspūdį asortimentu ir puikia vakarėlio atmosfera padaro Amsterdamo šokių festivalį ypatingą.

Nacionalinė malūnų diena (gegužę)

Kiekvienais metais per nacionalinę malūnų dieną, antrą gegužės šeštadienį, beveik visi vėjo malūnai (ir kiti malūnai) Nyderlanduose aktyviai sukasi, ir daugiau nei 950 iš jų būna atviri lankytojams. Tikėkitės blynų, žaidimų vaikams, įdomių dviračių maršrutų, mugių, kuriose parduodami daiktai, susiję su malūnais, ir vakarėlių.

Nyderlandai garsėja savo vėjo malūnais ne tik dėl jų kiekio, bet ir dėl to, kad vėjo malūnai simbolizuoja Nyderlandų mūšį su jūros lygiu. Šalyje šiuo metu yra 1048 vėjo malūnai ir 108 vandens malūnai. Seniausias vėjo malūnas pastatytas seniau nei 1450-aisiais.

Pilies diena (Sekminių pirmadienį)

Pilies diena – tai pilių šventė, vykstanti kiekvienų metų Sekminių pirmadienį (Tweede Pinksterdag), lygiai 50 dienų po Velykų sekmadienio.

Visuose Nyderlanduose, nuo Groningeno iki Mastrichto, daugiau nei 120 pilių, užmiesčio namų ir dvarų ir taip būna atviri lankytojams, bet per Pilies dieną privačios rezidencijos ir pilys taip pat laikinai atveria vartus.

„Parkpop“ (birželį)

„Parkpop“ – didžiausias nemokamas popso renginys Nyderlanduose, rengiamas kasmet paskutinį birželio sekmadienį.

Šis renginys vyksta reguliariai nuo 1981-ųjų. Tai – nacionalinis popmuzikos festivalis, kuris vyksta Hagoje. Daug metų tai buvo didžiausias popmuzikos festivalis visoje Europoje! Jame susirenka daugiau nei 350 tūkst. žmonių.

Jei į festivalį vykstate iš kitos Hagos miesto dalies, patartina važiuoti dviračiu iki „Zuinderpark“. Ten galima rasti dviračių parką, atidarytą specialiai renginiui, kuris dirba nuo 10:30 val. ryto iki 11 val. vakaro.

Atvirojo bokšto diena (kovą)

Atvirojo bokšto dienos (Open Toreg Tag) metu kai kurie Amsterdamo architektūriniai stebuklai, kurie paprastai būna uždaryti, atveria duris. Apytiksliai 30 bokštų, tiek istorinių, tiek modernių  parodys savo vidų ateinantį kovą.

Žymiais įmonių pastatais, kaip „ABN Amro“ centrine būstine arba „Crowne Plaza“, taip pat, kaip ir įvairiais klasikiniais kūriniais, kaip „Beurs van Berlage“ ir „Westertoren“, galima žavėtis iš arti šią dieną.

Amsterdamo vaizdas iš bokštų viršūnių – vertas dėmesio, ir dėl šio vaizdo lankytojai raginami atsinešti žiūronus. Meno ekskursijos, muzikiniai pasirodymai, ekskursijos pėsčiomis ir forografijų bei filmų konkursas – visa tai šios dienos dalis!

„Keukenhof“ (nuo kovo iki gegužės)

„Keukenhof“ – be abejo pats žymiausias sodas Nyderlanduose. Grožėkitės milijonais įvairiausių spalvų gėlėmis, žydinčiomis šiame gražiame olandiškame parke nuo kovo galo iki gegužės vidurio. „Keukenhof“ (tai reiškia – virtuvės sodas) čia buvo jau nuo XV amžiaus ir dengia 32 hektarus. Šiais laikais sodas pritraukia 800 tūkst. lankytojų per metus.

Vienas iš 2018-ųjų akcentų buvo gigantiška gėlių svogūnėlių mozaika, dengusi 250 kvadratinių metrų plotą. Ši mozaika buvo sudaryta iš 50 tūkst. tulpių, vynuoginių hiacintų ir krokusų. Kas bus toliau?

„Clingendael“ japoniškasis sodas (nuo gegužės iki birželio ir spalį)

Šis sodas lengvai atpažįstamas iš raudono tiltelio ir pakibusių vešlių žalių medžių, kurie pavasarį užliejami spalvingais žiedais.

Japoniškasis sodas „Clingendael Estate“ yra žymus nacionalinis lobis su retais japoniškais augalais ir skulptūromis, atvežtomis iš Japonijos praeito amžiaus pradžioje dvaro valdytojo. Dėl delikačios ekosistemos, sodas atviras lankytojams tik aštuonias savaites per metus. Kadangi sodas yra tarp Hagos ir Vasenaro, jo pavadinimas reiškia „slėnis tarp kopų“.

Karnavalas (nuo vasario iki kovo ir liepą)

Karnavalas, linksmas ištaigingų drabužių gatvės vakarėlis, turi būti pažymėtas kalendoriuose kai kuriose Nyderlandų dalyse. Keliaukite į pietus, į tokius miestus, kaip Eindenhoveną, Bredą, Den Bosch, Tilburgą ir Mastrichtą pasimėgauti energinga, spalvinga, alaus pilna švente! Mastrichto karnavalas yra tik vienas iš jaudinančių, spalvingų gatvių švenčių, ekscentriškų kostiumų ir paradų pavyzdžių!

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą