Nyderlandų pasas – galingiausias pasaulyje

Kaip dauguma emigrantų jau žino, tos šalies, kurioje gimė, pasas gali turėti didelės įtakos gyvenimui. Nuo paso priklauso keliavimo lengvumas bei šalių, į kurias vykstant reikia vizų, ir tų, kuriose galima apsigyventi ir dirbti sąrašas. Tai gali paveikti santykius ir būti lemiamu karjeros veiksniu.

Taip pat pasitaiko tokių žmonių, kurie  netgi susituokia dėl tinkamo dokumento, o kai kurios poros ir šeimos būna atskirtos vien dėl to, kad kažkuris iš jų turi „netinkamą“ pasą.

Daugiau nei neribotos kelionės

Turint tam tikros šalies pasą, tartum visas pasaulis atsiveria po kojomis, o kiti, priešingai, labai riboja galimybes ir verčia būti priklausomais nuo griežtų migracijos ir turtingų tautų taisyklių.

Galingiausi pasaulyje pasai

Yra ne vienas skirtingas sąrašas, tačiau visuose juose matomas bendras dėsningumas – turtingos ir taikios šalys atsiduria sąrašo viršuje, o apačioje lieka vargingos ir nuniokotos karo.

Šis sąrašas grįstas naujausiu „Henley & Partners Visa“ apribojimų indeksu. Šalys buvo sureitinguotos pagal tai, kiek šalių įmanoma aplankyti be vizos reikalavimo, jei elektroninės vizos gavimas yra tiesioginis ar ją galima gauti atvykus.

Patys galingiausi pasaulio pasai suteikia galimybę aplankyti atitinkamai 173, 173 ir 171 šalį. Išskyrus keletą Azijos ir JAV tautų, geriausios šalys yra visos Vakarų Europos šalys. O jeigu turite Nyderlandų pasą, be vizos galite aplankyti net 171-ą šalį.

Pasai, leidžiantys keliauti į 173 šalis: Vokietijos ir JK;

Pasai, leidžiantys keliauti į 172 šalis: Suomijos, Švedijos, JAV;

Pasai, leidžiantys keliauti į 171 šalį: Nyderlandų, Danijos, Prancūzijos, Italijos, Japonijos, Pietų Korėjos Respublikos, Liuksemburgo ir Norvegijos;

Patys nenaudingiausi pasaulyje pasai (su kiekvienu jų galima aplankyti iki 35-ių šalių): Etiopijos, Sudano, Pietų Sudano, Eritrėjos, Nepalo, Palestinos, Sirijos, Pakistano, Somalio, Irako, Afganistano.

Geriausiai atrodantys pasaulio pasai

Šiuolaikiniai pasai vis labiau modernėja, o meno ir technologijų pasitelkimas – tai būdas,  apsunkinantis dokumentų padirbinėjimą. Pavyzdžiui, Norvegijos ir Kanados pasai, pakišus juos po ultravioletine šviesa, atveria užslėptus meniškus piešinius.

O štai suomiai pasirinko kitokį, senamadiškesnį sprendimą: pasus pavertė senoviško stiliaus knygele, kurioje galima išvysti bėgančius briedžius.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą