2015 metų Europos miestu išrinktas – Roterdamas.

Roterdamas

Roterdamas išrinktas 2015 metų Europos miestu. Tarptautinė Ubanistikos Akademija Londone apdovanojo upės Maso (Maas) miestą Roterdamą už tai, kad per keleta paskutinių dešimtmečių jis itin ištobulėjo ir padarė didžiulę pažangą ekonomikos, socialinėje ir miestų architektūros – urbanistikos srityse

Urbanistikos Akademija yra sudaryta iš daugiau nei 500 mokslininkų, politikų ir miesto bei regioninės plėtros specialistų. Akademija nominuoja miestus, kurie itin pastebimai ir greitai dėl savo plėtros atsidūrė dėmesio centre.

Urbanistikos Akademijos narių delegacija Roterdame lankėsi rugsėjo mėnesį. Skiriant apdovanojimą miestas buvo vertinamas pagal patrauklumo turistams, ekonomikos, ilgalaikiškumo, gyventojų gerovės bei pasiekiamumo-susisiekimo kriterijus.

Taškai ir vertinimas

Pagal visus šiuos aspektus Roterdamas surinko daugiausiai taškų ir paliko tokius Europos miestus kaip Turinas (Italija) ir Orhusas (Danija) sau užnugaryje. Miestai, kurie tarpusavyje varžėsi praėjusiais metais : Berlynas, Barselona, Malmė (trečias pagal dydį Švedijos miestas) ir Stambulas. O 2014 metų Europos miestas buvo išrinktas Marselis.

Apdovanojimą priėmė Roterdamo miesto savivaldybės tarybos narys Ronald’as Schneider’is. Jis šį prizą traktuoja kaip Roterdamo, kaip miesto ,,auso amžiaus”  pradžią.

”Yra gera priimti šį įvertinimą. Ir dar labiau gera matyti, kad Roterdamas iki šiol gali pakviesti daugiau lankytojų ir naujų gyventojų. Taip pat – sulaukti vis daugiau investuotojų dėmesio, jie dar kažkiek atsargūs, bet susidomėjimas investuoti ir savo planus realizuoti į Roterdamą yra labai didelis. Roterdamas yra svajonių miestas – karštas ir aktyvus. Ir aš dar pasakyčiau – uždirbantis miestas !”

Šaltinis: ad.nl | Vertė: Vilma Varanavičiūtė

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą