Aplinkosaugininkų grupė: oro tarša Amsterdame prilygsta šešioms surūkytoms cigaretėms per dieną

Air_pollution_smoke_rising_from_plant_tower-1500x575

Aplinkosaugos organizacija „Milieudefensie“ teigia, kad oras Amsterdame toks užterštas, kad gyventojai, kvėpuodami juo, patiria tokius pat sveikatos sutrikimus lyg per dieną surūkytų 6,4 cigaretės.

„Milieudefensie“ arba  „Žemės draugai“, pasitelkdami mokslinį modelį, vertino oro kokybės duomenis iš 393 Olandijos savivaldybių ir siekė išsiaiškinti, kokią įtaką svekaitai daro kvėpavimas užterštu oru ir lygino ją su pasyviu rūkymu. Skaičiavimo modelį, kuris buvo naudojamas tyrimo metu, sukūrė GGD Amsterdamo, RIVM ir Utrechto universitetų mokslininkai.

Pagal oro kokybę, nesveikiausias miestas yra Roterdamas – kvėpuoti Roterdamo oru tai lyg pasyviai surūkyti beveik 7 cigaretes kasdien. Rijsviko ir Schidamo oras antroje ir trečioje vietose. Amsterdamas liko ketvirtoje vietoje, kvėpuoti oru čia lyg kasdien surūkyti po 6.4 cigaretės. Gryniausias oras Vlielande, užterštumas čia prilygsta pasyviam 2.8 cigaretės surūkymui.

Rūkyti cigaretes tampa vis nepopuliariau dėl draudimo rūkyti viešose vietose. Tačiau remiantis aplinkosaugos organizacijos duomenimis, nėra skirtumo, ar jūs kvėpuojate cigarečių dūmais, ar užterštu oru. Plaučių vėžiu ir širdies ligomis sergama tiek nuo vieno, tiek nuo kito.

„Pasyvaus rūkymo šaltiniu vis dažniau tampa automobiliai, intensyvi žemdirbystė bei anglimi kūrenamos jėgainės, o nei cigaretės.“ – sako „Milieudefensie“ atstovas Bram van Liere.

Mėnesio pradžioje aplinkosaugos organizacija Olandijos valstybę padavė į teismą reikalaudama, kad būtų imtasi priemonių pagerinti oro kokybę valstybėje.

OlandijosLietuviai.Lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą