Šiaulių darželinukai pirmieji šalyje gauna sveiką ir specialiai subalansuotą maistą

darzeliai02

Keliose Šiaulių miesto ikimokyklinėse įstaigose vaikams jau siūlomi patiekalai, pagaminti pagal naujai sudarytą valgiaraštį. Speciali darbo grupė naują valgiaraštį kūrė siekdama, kad vaikai gautų pilnavertį ir kuo sveikesnį maistą. Vaikų darželių meniu sudarę mitybos, visuomenės sveikatos, maisto kokybės kontrolės specialistai ir maisto technologai sako, kad jis gali tapti pavyzdžiu visos Lietuvos  švietimo įstaigoms.

Pasak grupės vadovo, Šiaulių mero pavaduotojo Domo Griškevičiaus, pagal naująjį valgiaraštį maistą ruošiančiuose darželiuose vaikai jau gauna specialiai augančiam organizmui subalansuotą, įvairesnį ir vertingesnį maistą.

„Tiesiog  išsikėlėme tikslą vaikų maitinimo procesą sudėlioti taip, kad tiekiami produktai būtų kuo natūralesni ir ekologiškesni, o patiekaluose būtų visos vaikams reikalingos medžiagos – vitaminai, mikroelementai, baltymai“,  – sakė D. Griškevičius.

Artimiausiu metu Šiaulių savivaldybė vykdys konkursą naujojo valgiaraščio reikalingiems produktams įsigyti. Sveikiau maitinti vaikus nori beveik visos Šiaulių ikimokyklinio ir specialiojo ugdymo įstaigos.

Šiuo metu naująjį racioną ugdytiniams ruošia  darželių „Pušelė“ ir „Žibutė“ virėjos. Patiekalams naudojami produktai, kuriuos galima gauti pagal šiuo metu dar galiojančias tiekimo sutartis.  Vaikai sveikesnio maisto neignoruoja, pietus valgiusios grupės mažyliai tvirtino, kad sriuba ir veršienos troškinys jiems skanūs.

Pasak Švietimo skyriaus atstovės Astos Lesauskienės, teisingai reguliuojant darželinukų mitybą galima bent iš dalies spręsti hiperaktyvumo ir nutukimo problemas. Naujame racione bus daug mažiau cukraus, krakmolo, sumažintas druskos kiekis, nebus majonezo, riebių padažų.

„Darželiams rekomenduojamas trisdešimties dienų valgiaraštis orientuotas į sveiką mitybą, leis formuoti teisingus vaikų socialinius įgūdžius. Šeimos dažnai nori rinktis sveikesnį maistą, bet kartais pritrūksta laiko ar kantrybės. Jei kokybiškas maistas mažyliams patiks, jie prašys tokio ir namuose “,  – kalbėjo A. Lesauskienė.

Tikimasi, kad visos Šiaulių ikimokyklinio ir specialiojo ugdymo įstaigos pagal naująjį valgiaraštį vaikus pradės maitinti nuo naujų mokslo metų pradžios.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą