Devyniasdešimties eurų bauda už įvažiavimą į Utrechtą senu dyzeliniu automobiliu

sign

Nuo gegužės 1 dienos vairuotojai, automobiliu, pagamintu iki 2001 metų, norintys patekti į Utrechtą, turės sumokėti 90 eurų baudą, – praneša regioninis laikraštis „BN De Stem“. Utrechtas – pirmasis miestas Nyderlanduose, įkūręs aplinkosauginę zoną nuo senų dyzeliu varomų automobilių.

Aplinkosauginės zonos apribojimai įsigaliojo nuo sausio 1 dienos, tačiau pirmus keturis mėnesius vairuotojai, važiuojantys per senu automobiliu, buvo tik įspėjami. Nuo penktadienio savivaldybė jau skirs baudas.

Zoną stebi kameros, radarai bei inspektoriai. Kameros fiksuoja visų automobilių, važiuojančių į miestą vedančiais keliais, valstybinius numerius. Jei automobilis per senas, jo vairuotojas už 100 metrų pamatys raudoną ženklą „Ne“, į aplinkosauginę zoną patekti negalima.

Tie, kurie gyvena aplinkosauginėje zonoje ir vairuoja seną dyzelinį automobilį, galės gauti kompensaciją už senojo automobilio utilizavimą ir naujesnio įsigijimą. Utrechto savivaldybė laikraščiui patvirtino, kad nuo metų pradžios tūkstančiai žmonių jau pateikė prašymus gauti tokią kompensaciją.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą