Didžiausiuose olandiškuose studentų miestuose dauguma gyventojų – moterys

Daug Olandijos miestų, kuriuose yra universitetas arba koledžas, gyvena daugiau jaunų moterų nei jaunų vyrų, remiantis Nyderlandų statistikos pranešimu, paskelbtu trečiadienį. Skirtumas didžiausias Utrechte. Ten 100 moterų tenka 73 vyrai tarp 20 ir 25 metų.

Leidene 100 jaunų moterų tenka 74 jauni vyrai, Mastrichte – 76, Neimegene – 77 ir Waningene – 79. Taip pat Amstelvene ir Vespe, kur gyvena Amsterdamo studentai, yra daugiau jaunų moterų nei jaunų vyrų.

Kita vertus, savivaldybėse su technikos universitetais gyvena daugiau jaunų vyrų negu jaunų moterų. Delfte 100 jaunų moterų yra 170 jaunų vyrų, Eindhovene – 126 jaunų vyrų, Enschedėje – 124 ir Hengele – 113. Remiantis Nyderlandų statistika, taip yra dėl to, kad moterys rečiau renkasi technikos mokslus nei vyrai. Terschelinge jaunų vyrų yra žymiau daugiau nei moterų – 250 jaunų vyrų tenka kiekvienai jaunai moteriai. Manoma, kad taip yra dėl laivybos instituto saloje.

Remiantis Nyderlandų statistika, faktas, kad daugiau jaunų moterų gyvena universtitetų miestuose nei jaunų vyrų, atskleidžia, kad moterys greičiau palieka tėvų namus nei bendraamžiai vyrai. 55 procentai 21-ų metų moterų vis dar gyveno su savo tėvais, o bendraamžių vyrų buvo net 69 procentai. Kitas faktas yra tas, kad daugiau moterų patenka į olandų universitetus ir koledžus. Praeitais metais olandų universitetuose 100 moterų atiteko 94 vyrai. Prieš 10 metų 100 moterų atiteko 98 vyrai.

Šių metų sausio 1-ą Nyderlanduose gyveno 1,1 milijonų gyventojų, kurių amžius tarp 20 ir 25 metų. Moterys šioje grupėje yra mažuma – 100 moterų atitenka 103 vyrai. Kiekvienais metais maždaug 5 procentais daugiau gimsta vyrų. Vis dėlto moterys gyvena ilgiau nei vyrai, todėl bendroje olandų populiacijoje moterų yra daugiau nei vyrų – 100 moterų 99 vyrai.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą