Gyventojai prašomi trumpiau maudytis duše dėl besitęsiančios sausros

Gyventojai Fryzijos, Overseilio ir Flevolando dalyse buvo įspėti, kad vandens slėgis gali nukristi daugiau nei įprasta dėl besitęsiančios sausros.

Dėl ilgo karščio laikotarpio provincijose vandens poreikis padidėjo 45 procentus, kaip teigė vandens agentūra Vitens antradienį. Dėl šios priežasties mažėja slėgis, ir tai pajaus žmonės besimaudydami duše.

Vitens taip pat prašo klientų taupyti vandenį kaip tik įmanoma, pavyzdžiui, neplauti mašinų, nelaistyti sodų ir trumpiau praustis duše.

Tebesitęsianti sausra, kuri turėtų nesibaigti iki mėnesio galo, gali būti pati blogiausia kada užregistruota sausra, kaip teigia orų prognozuotojai. Paskutinė didžiausia sausra užregistruota 1976-aisiais.

Vandens tarnybos visoje šalyje įspėjo, kad vandens lygis labai krinta upėse ir ūkininkams buvo uždrausta semti vandenį iš griovių savo pasėliams laistyti. Populiarūs ežerai taip pat akylai stebimi.

Oras

Remiantis vienu olandų portalu, yra nedidelė tikimybė, kad pirmadienį oro temperatūra pasieks 42 laipsnius. Vis dėlto kiti orų pranešėjai tokių prognozių nepateikė.

KNMI orų biuras teigia, kad geras oras tęsis iki kitos savaitės ir yra 70 procentų tikimybė, kad bus sausa ir saulėta iki liepos galo. Temperatūra gerokai aukštesnė nei normali šio sezono temperatūra, remiantis KNMI.

Vidiniuose regionuose antradienio vakarą ir kitą savaitgalį gali šiek tiek palyti, remiantis KMNI.

Nepaisant ilgo sausros periodo, šiais metais dar nebuvo nustatyta oficiali karščio banga Nyderlanduose. Ji apibūdinama kaip penkios iš eilės dienos, kai temperatūra siekia daugiau nei 25 laipsnius, o per tris iš jų temperatūra turi siekti bent 30 laipsnių. Paskutinį kartą karščio banga nustatyta 2015-ųjų birželį.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą