Paleistos pirmosios gulbės, kuriomis rūpintasi Roterdame išsiliejus naftai

Pirmos 41 gulbės iš 500, kurias reikėjo prausti prieš tris savaites Roterdamo uoste išsiliejus naftai, paleistos į laisvę šeštadienį. Kai išsiliejo nafta, gulbės praleido kelias savaites laikinoje pastogėje Maeslantkering, esančioje Hoek van Holland, kurioje buvo prausiamos, valomos ir kurioje galėjo atgauti jėgas. Daugiau gulbių bus paleista per ateinančias savaites.

Nafta išsipylė iš naftos tanklaivio, jam atsitrenkus į prieplauką Derde Petroleum uoste. Olandų saugos valdyba tiria, kaip tai įvyko. Infrastruktūros ir vandens valdybos ministrė Cora van Nieuwenhuizen gyrė ir dėkojo savanoriams, padėjusiems pagauti, išvalyti ir išgydyti naftos subjaurotas gulbes. „Esu laiminga, kad pirmosios gulbės vėl skrenda. Lenkiuosi prieš savanorius ir specialistus“, – teigė ji.

Gulbės paleidžiamos tam tikruose taškuose Benedenrivierengebied, atrinktuose Staatsbosbeheer specialistų. Šiose vietose patikrinta vandens kokybė, galimybė susirasti maisto, laivų eismas ir poilsio galimybė. Paleistos gulbės galės papildyti jau esamų gulbių gretas šiose vietose. Pasak Rijkswaterstaat, nėra neįmanoma, kad kai kurios gulbės negrįš į Roterdamo uostą pačios.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą