Kaip susiranda vyrą užsienietį

Tiek Panevėžio miesto, tiek rajono gyventojai neretai antrųjų pusių ieško užsienyje. Tik vyrai dažniau į žmonas renkasi slaves, o merginos dairosi gerokai plačiau.

file59136645_f3c62346

Panevėžiečiai vyrai į žmonas ima slaves, o moterys drąsiau dairosi ir į tolimesnių ar net egzotiškų šalių vyrus.

Rajone nedaug, bet yra

Panevėžio rajono gyventojos vasarą tuoksis su Didžiosios Britanijos ir Alžyro piliečiais. Be to, registruotos kelios rajono gyventojų santuokos užsienyje. Tokios santuokas turi būti registruotos ir Lietuvoje. Jos įtraukiamos į apskaitą.

Pasak Panevėžio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vyresniosios specialistės Zitos Gasiūnienės, Airijoje tuoktasi su Mauricijaus piliete, Didžiojoje Britanijoje su šios šalies piliečiu ir JAV piliečiu, taip pat amžinoji meilė prisiekta Vokietijoje, Rusijoje su šių šalių piliečiais.

Norintieji tuoktis užsienyje gimtajame krašte turi gauti specialią pažymą apie šeiminę padėtį. Kitaip tariant, įrodymą, kad asmuo turi teisę registruoti tokią santuoką. Šiemet išduotos devynios tokios pažymos. Ar bus tiek ir santuokų, nežinoma.

Pasak vyresniosios specialistės, kai kurie sakosi, kad pažymos reikia ne santuokai, o pristatyti darbdaviams, prašantiems informacijos apie šeimos sudėtį.

Panevėžio rajono vyrai jau keletą metų į žmonas renkasi gretimų šalių gyventojas – ruses, ukrainietes, baltaruses, latves. Moterys vyrų dairosi ir iš toliau – tuokiasi su norvegais, airiais, vokiečiais, lenkais ar egzotiškų šalių piliečiais.

Pernai Panevėžio rajono gyventojai gimtajame krašte tuokėsi su Ukrainos, Italijos, Brazilijos, Nigerijos, Liberijos, Bulgarijos piliečiais.

Pernai rajone apskaityta 11 santuokų, įvykusių užsienyje. Dvi iš jų buvo lietuvių, registruotos Jamaikoje ir Anglijoje. Likusios įvyko labai įvairiose pasaulio šalyse. Nyderlanduose ir Malaizijoje lietuvės tuokėsi su pakistaniečiais, Vokietijoje – su Italijos ir Prancūzijos piliečiais, Pietų Afrikos Respublikoje – su šios šalies piliečiu ir kt.

Suveda emigracija?

Panevėžio mieste santuokų su užsieniečiais skaičius kasmet būna panašus – tiek apskaitytų, tiek registruojamų čia. Panevėžio miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Diana Zacharienė sako, kad šiemet mieste su užsieniečiais jau susituokė daugiau nei dešimt panevėžiečių.

Tuoktasi su norvegu, vokiečiu, ruse, baltaruse, gruzine, brazile, anglu, libaniečiu, latve ir kt. Paskutinę balandžio dieną bus registruota santuoka su Maroko piliečiu.

Pasak D. Zacharienės, jau ne pirmus metus stebima tendencija, kad vyrai į žmonas ima slaves, o merginos dairosi po visą pasaulį.

Santuokų su užsieniečiais šalyje ir užsienyje skaičius išlieka panašus. Pernai pažymų apie šeiminę padėtį išduota apie 80, panašiai tiek apskaityta ir santuokų. Kiek vedėjai žinoma, didžioji dalis susituokusiųjų Panevėžyje su užsieniečiais išvyksta gyventi į kitas šalis. Paprastai tai būna šalys, kuriose susipažino.

Užsienyje lietuviai tuokiasi ir su lietuviais, tačiau dauguma tokių santuokų būna su kitų šalių piliečiais. Pernai panevėžiečiai tuokėsi su Kipro, Irano, Irako, Ispanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Tadžikistano, Naujosios Zelandijos ir kitų šalių piliečiais. Vienas panevėžietis susituokė su japone.

„Dažniausiai tuokiamasi emigracijos šalyse, o ne sutuoktinio gimtinėje“, – pastebi D. Zacharienė.
Kartais, norėdami itin romantiškų vestuvių, panevėžiečiai ieško egzotiškų vietų. Abu išsiima pažymas apie šeiminę padėtį ir vyksta susituokti, pavyzdžiui, į Balio salą. Tokių santuokų nėra daug – per metus būna maždaug iki penkių.

sekunde.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą