KAM paskelbė, po kiek šauktinių ketinama pakviesti iš kiekvieno regiono

pratybu-akimirka-5378b7e518932

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė, po kiek šauktinių iš kiekvieno regiono ketina pakviesti atlikti privalomąją karo tarnybą. Tačiau kariuomenės atstovai atkreipia dėmesį, kad tikroji šauktinių eilė paaiškės tik po medicininio patikrinimo ir išnagrinėjus prašymus atidėti tarnybą.

Trečiadienį KAM paskelbus šauktinių sąrašą kilo nemažas sąmyšis, mat jo sąraše atsidūrę jaunuoliai nežinojo, ar jie bus pakviesti.

15min.lt skaitytojai laiškuose redakcijai skundėsi, kad jų numeris regiono sąraše jiems nieko nesako.

Kiekvienas šauktinis gavo numerį regiono sąraše, tačiau 15min.ltskaitytojai laiškuose redakcijai skundėsi, kad jų numeris regiono sąraše jiems nieko nesako.

Ketvirtadienį KAM paskelbė, kad regionams kvotos nustatytos proporcingai regionuose gyvenančių šaukiamųjų skaičiui.

Daugiausiai kvies vilniečių

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė (Alytus) paskirs ir pristatys į karinius vienetus – 229 jaunuolius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė (Kaunas) paskirs ir pristatys į karinius vienetus – 524 jaunuolius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė (Klaipėda) paskirs ir pristatys į karinius vienetus – 420 jaunuolių.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė (Panevėžys) paskirs ir pristatys į karinius vienetus – 294 jaunuolius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė (Šiauliai) paskirs ir pristatys į karinius vienetus – 355 jaunuolius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė (Vilnius) paskirs ir pristatys į karinius vienetus – 1178 jaunuolius.

Į sąrašą pateko ir gyvenantys užsienyje

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai Mindaugas Neimontas 15min.ltsakė, kad, pavyzdžiui, Šiauliuose 356-as jaunuolis sąraše negali būti tikras, kad jis nebus pakviestas.

Atleidus jaunuolius dėl medicininių ar kitokių priežasčių, eilė slinksis.

Rudenį privalomąją karo tarnybą atliks 3 tūkst. jaunuolių, apie 1 tūkst. jau pasiprašė savanoriais. Tai reiškia, kad beveik iš 37 tūkst. asmenų sąrašo rudenį bus pašaukti tik 2 tūkst.

Ar jis gyvena Lietuvoje, ar užsienyje, nesvarbu.

Paprašytas nupiešti jaunuolio, kuriam rudenį teks autis kareiviškus batus, paveikslą, M.Neimontas sakė, kad tai bus sveikas 19-26 metų Lietuvos pilietis, neteistas už sunkius nusikaltimus, nesimokantis aukštojoje mokykloje, nepasiėmęs akademinių atostogų, neturintis 2 ir daugiau vaikų iki 14 metų.

„Ar jis gyvena Lietuvoje, ar užsienyje, nesvarbu“, – pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie paskolas, kariuomenės vado atstovas patikino, kad kiekvienas atvejis bus vertinamas atskirai.

„Jai bus padaryta neproporcingai didelė žala asmeniniam ar visuomeniniam interesui, tarnyba bus atidėta“, – sakė jis.

15min logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą