Pernai Olandijos policija užfiksavo tris milijardus automobilių numerių

a10-amsterdam-road-traffic-jam

Olandijos policija ir mokesčius surenkantys pareigūnai per metus užfiksuoja tris milijardus automobilių numerių, – penktadienį pranešė NRC.

Nuotraukos naudojamos ieškant pavogtų automobilių, stebėti įtartinus asmenis, fiksuoti vengimą mokėti baudas bei stebėti įmonių automobilių vairuotojus.

Dienraštis remiasi duomenimis iš teismo bylos, kurią įmonės automobilio vairuotojas pradėjo prieš mokesčių inspekciją. Bylos nagrinėjimas pradėtas penktadienį Hagoje.

Vairuotojas mokesčių inspekciją kaltina masiniu asmens privatumo pažeidinėjimu; padaroma labai daug nuotraukų, kurios naudojamos patikrinti, ar įmonių automobilių vairuotojai nevengia mokėti mokesčius už automobilius.

Automobilių numeriai tikrinami automatinėje numerių atpažinimo sistemoje ir palyginami su vogtų automobilių sąrašu bei sąrašu automobilių, priklausančių įtartiniems asmenims. Numeriai taip pat perduodami mokesčių inspekcijai, kuri tiria įmonių automobilių naudojimą privatiems reikalams.

Vairuotojai, įmonių automobiliais nuvažiuojantys daugiau kaip 500 kilometrų per metus savo asmeninėms reikmėms, turi sumokėti automobilio mokestį, kuris siekia iki 20% jo kataloginės vertės.

Iš trijų milijardų padarytų nuotraukų, septyni milijonai patenka į automobilių nuotraukų duomenų bazę, kur gali būti saugomos iki septynerių metų.

Automobilių statymas

Pernai apeliacinis teismas Den Boše priėmė sprendimą, kuriuo įmonė, priimanti mokesčius už automobilių statymą mobiliuoju telefonu, turi perduoti klientų duomenis mokesčių inspekcijai, kad ši galėtų atlikti patikrinimus.

Teismas pripažino, kad duomenų perdavimas tikrai pažeidžia teisę į privatumą, tačiau svarbesnis yra viešasis interesas, tiesiog reikia apmokestinti teisingomis mokesčių sumomis.

Mokesčių inspektoriai taip pat naudoja automobilius su specialiais skaitikliais, kuriais siekiama aptikti asmenis, įmonių automobilius naudojančius asmeninėms reikmėms. Daugiausia stebimi įvairūs festivaliai, užmiesčio prekybos centrai, sporto renginiai bei

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą