Nyderlandų čiuožėjai boikotuos Rusijoje vyksiantį greitojo čiuožimo čempionatą?

Greitojo čiuožimo pasaulyje bręsta skandalas – kai kurie Nyderlandų atstovai pareiškė, kad ketina nedalyvauti kitų metų sausį Rusijos Čeliabinsko mieste vyksiančiame Europos greitojo čiuožimo čempionate. Jeigu taip įvyktų, tai būtų rimtas smūgis čempionato rengėjams, mat Nyderlandų sportininkai – tarp lyderių šioje sporto šakoje.

ireen-wust-54849f59a13e4

Kai kurie Nyderlandų sportininkai skelbia esą pasiryžę tokiam žingsniui protestuodami prieš Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje. Tai būtų atsakas ir į tai, kad būtent Rusija kaltinama esanti atsakinga už tai, kad virš Ukrainos buvo numuštas „Malaysia Airlines“ lėktuvas. Juo skrido ir 193 olandai.

Sportas labai susijęs su politika, ir todėl aš pareiškiu, kad į Čeliabinską nevyksiu

Pirmasis apie tokį boikotą paskelbė žymus olandų greitojo čiuožimo treneris Janas van Veenas, kurio keli auklėtiniai neseniai tapo olimpinių žaidynių Sočyje prizininkais. „Pasaulis, žinoma, nepasikeis dėl mano sprendimo. Tačiau toks mano pasirinkimas. Sportas labai susijęs su politika, ir todėl aš pareiškiu, kad į Čeliabinską nevyksiu“, – pareiškė jis leidiniui nos.nl.

Jis teigė, kad savo auklėtiniams, tarp kurių yra keturi olimpiniai čempionai, leis pasirinkti, vykti į Rusiją ar ne.

Dvi jo auklėtinės Lotte van Beek ir Marrit Leenstra jau paskelbė, kad palaiko trenerį ir pasiruošusios praleisti Europos pirmenybes.

Tokioje situacijoje būtų neteisinga vykti į Rusiją ir dalyvauti varžybose

Treneriui palaikymą išrieškė ir Ireen Wüst, viena talentingiausių šios sporto šakos atstovių pasaulyje. Ji sako pasiruošusi atsisakyti galimybės ginti Europos čempionės titulą.

„Man teisinga politika reiškia labai daug. Daugelis Nyderlanduose supranta, kas atsakingas už „Boeing“ katastrofą. Mano jausmai – su tais, kurie nukentėjo dėl šios tragedijos. Ir tokioje situacijoje būtų neteisinga vykti į Rusiją ir dalyvauti varžybose. Suprantu, kad savo veiksmais nieko nepaveiksiu ir galiu nukentėti sportine prasme. Man labai sunku priimti sprendimą, jaučiuosi draskoma prieštaravimų tarp sporto ir savo pozicijos. Tačiau neatmetu tikimybės, kad liksiu namie“, – sakė ji.
15min logo

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą