Tikras olandiškas karnavalas iš tiesų atrodo kiek kitaip nei įsivaizdavote

Jei jau galvojate apie tai, kur švęsti Naujuosius metus, į galvą turėtų lįsti ir įkyrios mintys apie kitų metų pasižadėjimą sau, darbų ar kelionių sąrašą. Jei esate nusiteikę keliauti ir susidurti su viso miesto festivaliu akis į akį, siūlau jums į darbų, kuriais 2015 metais būtina atlikti sąrašą, didelėmis raidėmis įsirašyti Olandiją ir nusitaikyti bent į vieną iš kelių per metus vykstančių grandiozinių karnavalų.

 

Mano netikėtumui, kelionė, kurios metu atsidūriau Mastrichte, nebuvo suplanuota vien dėl jame vykstančio karnavalų pradžios renginio. Tačiau tai, ką savo akimis mačiau Limburgo sostinės centrinėje aikštėje Vrijthof nustelbė bet kokius mano lūkesčius.

Būtent šią dieną, daugiausiai šiaurės Olandijoje vyksta vienas iš didžiausių metų karnavalų. Ilgus dešimtmečius būtent lapkričio 11 diena, buvo ta, kai visi rudens darbai buvo baigti, o svarbiausia – visi mokesčiai iki šios dienos taip pat jau būdavo sumokėti. Maastrichte, lapkričio 11 diena pradėta švęsti apie 1840 metus, kai nuo 11 valandos ryto prasidedantis karnavalas trunka iki išnaktų.

Į darbą ryte skubančių žmonių minią paįvairino įvairiaspalviais kostiumai pasipuošę miesto gyventojai ir svečiai. Iš už kampo išlindusi jau solidaus amžiaus moteris su priklijuotomis blakstienomis, rožiniu peruku ir didžiule pūsta rožine suknele privertė pakelti antakį ir šiek tiek pasimesti.

Jau kurį laiką Maastrichte gyvenanti draugė paaiškino, kad pradėti ruošti kostiumą šiam karnavalui yra visiškai įprasta bent prieš pusę metų, o aktyviausi šios šventės dalyviai yra jaunimas ir jau 50 metų perkopę miestiečiai.

5678283_8ur28v

Prieš daugiau, nei pusantro šimto metų pradėtas švęsti karnavalas evoliucionavo į įspūdingų ir nematytų kostiumų šventę, kuri oficialiai prasideda 11 valandą ryto, o baigiasi tik paryčiais. Renginio organizatoriai rekomenduoja apsirengti kuo labiau pašėlusiai. Ir jei pro ausis praleisite šį pasiūlymą, atėję į festivalį, pamatysite, kad jie nejuokavo.

Tiksliai apibūdinti visus ten susirinkusius herojus gana sunku. Galite sutikti visą zoologijos sodą, kalėdinę eglutę su ant pėdų užmautomis dovanomis, kūrinio „Žiedų valdovas“ herojus, vaisius, jūreivius, Kalėdų senelio padėjėjus ir visą būrį raudonai, geltonai ir žaliai apsirengusių žmonių, nes būtent šios spalvos yra šio Olandijos regiono, Limburgo tradicinės spalvos.

5678281_dTfnJ6

Patekti į festivalio teritoriją galima tik praėjus apsaugą ir įrodžius, kad su savimi neturite neleistinų daiktų – alkoholinių gėrimų, narkotikų ir ginklų. Didžiausia miesto aikštė daugiau, nei 12 valandų būna užtvindyta įvairiaspalvės publikos, pasiryžusios išgerti kuo daugiau alaus ir kitą dieną į darbą eiti plyštančiomis galvomis. Iki trumpiausios dienos likus lygiai 40 dienų, mažas miestelis tiesiog sprogsta nuo įvairiaspalvių kostiumų, garsios olandiškos muzikos, šaukiamų tostų ir šokių.

Tad jei norite pamatyti tikrą Vakarų Europos karnavalą, nesugadintą nesamų Helovyno tradicijų, jūsų kelionės tikslas turi būti Olandija. Būtent čia nebežinosite, į kurį gi įspūdingą kostiumą akis atsukti dabar, klausysitės tradicinės olandiškos muzikos ir jausitės, kad čia jums ir vieta.

5678235_PeT27l

5678277_ZJNyHM

Simona Voveriūnaitė, www.perpasauli.lt

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą