Koronavirusas ir „Eurovizija“: rengėjų planuose – pasiruošimas įvairiems scenarijams

Ar 2020 m. Eurovizija bus atšaukta? Atidėta? Pasiruošimas 2020 m. Eurovizijos dainų konkursui vyksta kaip suplanuota. Eurovizijos likimas bus nuspręstas balandį, informuoja „Eurovision News“.

Nyderlandai ką tik priėmė sprendimą dėl koronaviruso pandemijos uždrausti viešus žmonių susibūrimus, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 100 asmenų. Kokį poveikį tai turės Roterdame planuojamam 2020 m. Eurovizijos dainų konkursui?

Pasiruošimas 2020 m. Eurovizijai vyksta kaip suplanuota ir kol kas jokių sprendimų dėl konkurso likimo priimta nebuvo, sako Roterdamo turizmo vadovas Saidas Kasmi.

„Manau, kad balandžio viduryje turi būti gerai išanalizuota situacija. O iki tol dar turime marias laiko,“ – priduria jis.

Eurovizijos sceną Roterdamo „Ahoy“ arenoje organizatoriai pradės konstruoti balandžio pradžioje, tad Roterdamo mero Ahmedo Aboutalebo teigimu, sprendimas turi būti priimtas dar prieš prasidedant darbams.

2020-ųjų „Eurovizijos“ logotipas

„Man atrodo, kad galutinis terminas yra diena, prieš pradedant scenos konstravimo darbus. Tą dieną turi būti aišku – įvyks Eurovizija, ar ne, – sako meras. – Turime dvi galimybes: EBU ir AVROTROS (Nyderlandų transliuotojas) turi nuspręsti, organizuoti, ar ne. Jei jų sprendimas prieštaraus sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijoms, manau, renginys turės būti atšauktas. Aš turiu prisiimti atsakomybę. Tačiau kol kas dar per anksti ką nors spręsti.

Keletas galimų variantų

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) kuria įvairius scenarijus, kaip galėtų būti suorganizuota ir įvykti 2020 m. Eurovizija. Viskas priklauso nuo to, kaip toliau klostysis ir kaip plis koronaviruso protrūkis Nyderlanduose ir kitose Europos šalyse.

Išskyrėme šešias galimybes, kaip surengti 2020 m. Euroviziją:

Jokių pakeitimų – Eurovizija vyks kaip suplanuota
Arena be žiūrovų – ribotas žiūrovų skaičius / be žiūrovų (arenoje)
Be žiūrovų, televizijos studija – Eurovizijos transliacija iš televizijos studijos be žiūrovų
Nacionalinė transliacija – kiekviena šalis transliuoja savo dainą iš pasirinktos vietos
Atidėjimas – su įvairiomis su tuo susijusiomis galimybėmis
Atšaukimas – šis variantas kol kas NĖRA svarstomas

2020 m. Eurovizijos dainų konkurso vykdomasis prodiuseris Sietse Bakker teigia, kad organizatoriai atidžiai stebi su koronavirusu susijusias naujienas.

„Matome, kad visame pasaulyje atidedami arba atšaukiami įvairūs renginiai, – sako jis. – Laimei, mes dar turime keletą mėnesių apsispręsti. Tikimės, kad iki to laiko blogiausia jau bus praeityje, o situacija stabilizuosis.“

EBU taip pat atidžiai seka su viruso plitimu susijusią situaciją ir imasi visų reikiamų atsargumo priemonių. Eurovizijos organizatoriai vadovaujasi Nyderlandų nacionalinio sveikatos ir aplinkos apsaugos instituto (RIVM) pateiktomis gairėmis.

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą