Nyderlandų teismas įpareigojo vyriausybę sparčiau mažinti oro taršą

0-teismas1Haga, birželio 24 d. (AP-BNS). Nyderlandų teismas įpareigojo vyriausybę iki 2020 metų bent 25 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetalus šalyje, o aplinkosaugos aktyvistai tikisi, kad ši trečiadienį paskelbta novatoriška nutartis taps precedentu pasaulyje.

Hagos apylinkės teismas šį sprendimą paskelbė byloje, iškeltoje pagal vienos tausojančios plėtros organizacijos ieškinį, pateiktą maždaug 900 piliečių vardu.

Teismas nutarė, kad vyriausybė privalo apsaugoti savo šalies žmones nuo gresiančių pavojų, tokių kaip pasaulinio klimato kaitos padariniai, kurie šioje žemumų šalyje gali būti labai apčiuopiami.

Klimato aktyvistai sausakimšoje teismo salėje garsiai džiūgavo, kai teismo pirmininkas Hansas Hofhuisas (Hansas Hofheisas) skaitė nutartį.

„Drąsus teisėjas. Tai fantastiška, – sakė ekologinės organizacijos „Urgenda“, padavusios vyriausybę į teismą, atstovė Sharona Ceha (Šaronė Seha). – Visa tai – dėl mano vaikų ir anūkų.“

Olandijos vyriausybės advokatai po nutarties paskelbimo išskubėjo iš teismo salės. Vyriausybė kol kas niekaip nepakomentavo šio sprendimo.

Teismas pažymėjo, kad pagal vyriausybės dabartinę klimato politiką Nyderlandai planuoja iki 2020 metų sumažinti į atmosferą išmetamo anglies dvideginio ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį tik 17 proc., palyginti su padėtimi 1990 metais.

„Valstybė privalo nuveikti daugiau, kad užkirstų kelią betarpiškam pavojui, keliamam klimato pokyčių, taip pat dėl savo pareigos saugoti ir gerinti gyvenamąją aplinką“, – sakoma teismo pareiškime.

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą