Olandija kritikuojama dėl kenksmingų sąlygų pabėgėlių palapinių stovyklose

Nuotrauka: @1992Nijmegen/Twitter

Nuotrauka: @1992Nijmegen/Twitter

Anot Žmogaus teisių apsaugos tarybos bei nacionalinio kontrolieriaus, ateityje prieglobsčio prašytojai negali būti apgyvendinami tokiose didelėse stovyklose kaip Heumensoord stovykla Nijmegene. Didžiulėje palapinių stovykloje gyvena beveik trys tūkstančiai gyventojų, jiems trūksta privatumo, prasmingos veiklos ir pinigų pragyvenimo išlaidoms, tai kenkia prieglobsčio prašytojų sveikatai bei saugumui. Tokias išvadas skelbia abi institucijos po apsilankymo minėtoje stovykloje, – praneša transliuotojas NOS.

Stovyklose, kurios bus naudojamos iki birželio 1 dienos, nedelsiant reikia pakeisti keletą dalykų. Ataskaitoje įvardyta šešiolika pasiūlymų, kaip pakeisti gyvenimo sąlygas.

Ataskaitoje teigiama, kad COA, pagrindinė prieglobsčio prašančiųjų priėmimo agentūra, nežino, kaip gyvena žmonės stovyklose. Tokia situacija susiklostė todėl, kad prieglobsčio prašantieji savo problemas nori spręsti neformaliai, ir COA jokių skundų nesulaukia. Todėl vadovai nežino, su kokiomis saugumo bei gyvenimo kokybės problemomis susiduria stovyklos gyventojai.

Taryba bei nacionalinis kontrolierius taip pat teigia, kad stovykloje dirbantis personalas nepastebi signalų iš LGBT prieglobsčio prašančiųjų, iš kurių tyčiojasi kiti stovyklos gyventojai. Siekiant pagerinti situaciją, ataskaitoje siūloma mokyti personalą atpažinti diskriminaciją. Jie taip pat siūlo, kad COA turėtų ištirti, ko reikia tokioms pažeidžiamoms grupėms kaip gėjai bei nėščios moterys bei rasti jiems kitą gyvenamąją vietą, jeigu jų saugumas Heumensoord stovykloje negali būti užtikrintas.

Ataskaitoje patariama, kad reikėtų daugiau dėmesio skirti prieglobsčio prašytojams paaiškinti apie skundų teikimo procedūrą. Kai kurie net nežino, kad skųstis iš viso galima. Yra atvejų, kai COA besiskundžiančius ignoruoja, o šie nežino, kur kreiptis dėl savo problemos. Net jeigu ir pateikia skundą, jokio atsakymo negauna. COC, gėjų judėjimo darbuotojai, bei Vluchtelingenwerk Nederland (Olandijos pabėgėlių taryba) nėra susipažinusi su COA skundų teikimo tvarka. Apie ją reikia daugiau kalbėti, dalyti informacinius lapelius arba įdarbinti skundus priimančius pareigūnus ar patarėjus.

Prieglobsčio prašytojai taip pat skundžiasi dėl sveikatos priežiūros stovykloje, tačiau pasak nacionalinio kontrolieriaus bei Žmogaus teisių apsaugos tarybos, sveikatos priežiūra atitinka standartus. Rekomenduojama suteikti daugiau informacijos apie Olandijos sveikatos priežiūros sistemą bei kaip ji veikia.

olandijoslietuviai.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą