Raudonasis Kryžius pradėjo rinkti aukas nukentėjusiems nuo uragano Irma

Raudonasis Kryžius pradėjo rinkti aukas uragano Irma, sukėlusio didžiulius nuostolius Šv. Martyno, Sabos ir Šv. Eustatijaus salose, aukoms. Aukoti galima per oficialų Raudonojo Kryžiaus interneto tinklalapį.

Tris Nyderlandams priklausančias salas niokojo vėjai, siekiantys apie 300 kilometrų per valandą  greitį. Pasak pagalbą teikiančių organizacijų, net audrai pasibaigus, pavojus dar nepraeina. „Dar tikimasi sulaukti daugybės liūčių, o čia yra didelė tikimybė susidaryti nuošliaužoms. Taip pat šį savaitgalį numatoma, kad šias teritorijas pasieks tropinė audra“, teigė Raudonojo Kryžiaus koordinatorė Karibų jūros regione Marion‘a van der Reijden. Omenyje turima tropinė audra vardu Jose, kurios smarkumą Nacionalinis uraganų centras prilygina pačiam uraganui.

Daugybė žmonių neteko namų, tad jiems reikalinga pagalba. Jau dabar salose dirba Raudonojo Kryžiaus savanoriai, jie padeda vietos gyventojams, kurie jaučiasi nesaugiai savo namuose, pasiekti prieglaudas.

Savanoriai registruoja į prieglaudas atkeliaujančius gyventojus, tiems, kuriems yra reikalinga, suteikia pirmąją pagalbą ir stengiasi kiek įmanoma daugiau padėti. Pasak pagalbą teikiančios organizacijos, dabar, kai audra jau baigėsi, jų darbas ir toliau tęsiasi: „Mes turime tiekti drabužius, maistą ir švarų geriamąjį vandenį tiems, kurie patys sau negali padėti“, sakė Raudonojo Kryžiaus Šv. Martyno teritorijos pirmininkas Paul‘as Marten‘as.

Raudonasis Kryžius taip pat suaktyvino savo interneto svetainę pavadinimu „Aš saugus ir jaučiuosi gerai“ (org. „I’m safe and well“), kurioje salose esantys žmonės gali pranešti apie save. Taip salos gyventojų artimieji gali sužinoti apie savo draugų ir šeimos narių būklę.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, , ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą