Rusija gali uždrausti gėlių importą iš Olandijos

tulips holland

Rusija svarsto įvesti draudimą įvežti gėles iš Olandijos, teigdama, kad jose yra pesticidų, keliančių „didelį pavojų“ šalies ekonomikai bei žemės ūkiui, – antradienio vakarą pranešė Rusijos ir tarptautinė spauda.

Rusijos žemės ūkio agentūra „Rosselkhoznadzor“ patvirtino, kad gėlių pervežimas tikriausiai bus sustabdytas.

„Įvedus draudimą, pasekmes pajus ne tik ši šalis, bet ir mūsų partneriai, gabenantys gėles į Rusiją per Olandiją“, –  skelbiama Rusijos teisinės informacijos interneto svetainėje Rapsi.

Pasigirdus tokiems siūlymams, Olandija kreipėsi į tarptautinį tribunolą, prašydama nubausti asmenis, įtariamus pernai numušus lėktuvą MH17, skridusį virš rytų Ukrainos.

Olandijos žemės ūkio organizacija „LTO Nederlands“ naujienų agentūrai „Bloomberg“ teigė, kad draudimas gali būti susijęs su katastrofos tyrimu.

Maarten Lesemanas tvirtina, kad olandiškos gėlės atitinka augalų apsaugos standartus, o kalbos apie pesticidus tėra „Rusijos vyriausybės sugalvotas pretekstas uždrausti įvežti gėles“.

Anot Rusijos federalinės muitinės tarnybos, pernai Rusija iš Olandijos importavo 30 700 tonų skintų gėlių bei žiedų, kurių vertė 205mln. eurų.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą