Šiaurės-pietų metro linija Amsterdame pagaliau atidaryta!

Praėjus penkiolikai metų nuo statybų pradžios, pagaliau Šiaurės-Pietų metro linija Amsterdame oficialiai atidaryta. Tvarkaraštis jau yra ir keliautojai nuo Amsterdam-Noord ir stoties Zuid gali važinėti visiškai nauja metro linija per Amsterdamo centrą ir po IJ upe.

Šiaurės-Pietų metro linijos atidarymas Amsterdame

Šiaurės-Pietų metro linijos atidarymo programa vyko centrinės stoties stotelėje. Metro atidarė nauja Amsterdamo merė Femkė Halsema. „Tamsiuose koridoriuose, purve, žmonės dirbo ten daug metų“, – pasakojo Halsema. „Šie pokyčiai neša tiek grožį, tiek skausmą“, – Halsema kalbėjo apie sunkų darbą statant naują metro liniją. „Buvo daug prašyta Amsterdamo piliečių ir pasitikėjimas vyriausybe kartais buvo itin sumažėjęs“. Metro atidarymas buvo atliktas aštuonių Amsterdamo piliečių, gyvenančių arba dirbančių šalia stoties.

Šiaurės-Pietų metro liniją statyti nebuvo lengva

Šios metros linijos statybos kartais atrodė kaip nesibaigiantis košmaras. Daug kartų teko didinti biudžetą ir taip pat buvo daug kartų nukelta atidarymo diena. Kai kurios miesto dalys griuvo, buvo padaryta žalos namams, vietiniai gyventojai jautė neviltį.

Iš viso projektas kainavo 3,1 milijardų eurų, bent tris kartus daugiau, nei buvo apskaičiuota iš pradžių. Savivaldybė turi pati padengti papildomas išlaidas.

Šiaurės-Pietų linija: kai kurie faktai

  • Kelionė nuo Šiaurės iki Pietų stoties trunka 16 minučių.
  • Iš viso įtrauktos 8 metro stotys.
  • 121 000 keliautojų gali važiuoti per dieną.
  • Metro važiuoja kas 6 minutes.
  • Iš viso šis metro – 9,7 kilometrų ilgio, iš jų – 6,5 kilometrai po žeme.
  • Statybos pradėtos 2003-ųjų balandžio 22 d.
  • Tai kainavo 3,1 milijardų eurų.

Kur Šiaurės-Pietų linija nuveš jus Amsterdame?

Nauja metro linija jungia Amsterdamo šiaurinį rajoną su visu likusiu miestu ir siūlo keleiviams greitą alternatyvą mašinoms, perpildytiems tramvajams ir autobusams miesto centre. Seniau keliautojai iš Central Station turėjo keltis keltu per IJ upę arba apvažiuoti IJ tuneliu, norėdami patekti į ir iš Noord district. Tokia kelionė truko daugiau nei 31 minutę. Naudojantis šia metro linija kelionės laikas sutrumpėja dvigubai.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą