Atsargiai! Kai kuriuose vandens telkiniuose Nyderlanduose nesaugu maudytis

Dėl besitęsiančio sauso ir šilto oro vandens kokybė Nyderlanduose krinta. Rijkswaterstaat  ir vandens tarnybos įspėja žmones, norinčius panirti į gaivinantį vandenį, visų pirma įsitikinti, kad vandens kokybė yra gera, taigi nesimaudykite, pavyzdžiui, kanaluose.

Mėlynai žali dumbliai ir olandų vandenyse

Pastarąją savaitę daugėjo pranešimų apie pasirodžiusius mėlynai žalius dumblius (kai kurie iš jų yra nuodingi), žuvų mirtingumą ir nepageidaujamas bakterijas vandenyje. Ateinančias savaites tikėtina, kad vandenyse temperatūra kils, ir dėl to vandens kokybė dar labiau kris.

Jei planuojate maudytis, pirma apsilankykite Zwemwater.nl portale. Nors jis ir olandų kalba, bet galima nesunkiai suprasti ženklus: recente controle: in orde (neseniai tikrinta: viskas gerai), nader onderzoek (vyksta tolesni tyrimai), waarschuwing (įspėjimas) ir zwemverbod / negatief zwemadvies (maudytis uždrausta / maudytis nepatartina). Galite naudotis interaktyviu žemėlapiu, kad surastumėte artimiausias maudymosi vietas ir patikrintumėte, ar ten vanduo kokybiškas.

Sausas ir šiltas oras ne tik didina bakterijų skaičių vandenyse, bet taip pat mažina vandens lygį kanaluose ir upėse. Dėl sausros ypač kenčia Eiselis ir Rhine. Dėl mažo vandens lygio laivai pakeitė nemažai maršrutų.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą