Užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai mokyklą gali baigti ir Lietuvoje

female-702961_1280-55b8a8ef8f53d

Užsienio šalyse lietuviškų mokyklų, kuriose galima įgyti vidurinį išsilavinimą – vos kelios, todėl daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių savo vaikus leidžia į vietines tų šalių mokyklas. Tačiau nuo 2009-ųjų veikianti nuotolinio mokymosi sistema suteikia galimybę užsienyje gyvenantiems lietuvių vaikams mokyklą baigti Lietuvoje. Tai palengvina jų mokymosi galimybes sugrįžus gyventi į Lietuvą ir padeda lengviau prisitaikyti prie lietuviškos švietimo sistemos.

Lietuvoje šiuo metu veikia penkios įstaigos, kuriose yra galimybė mokytis nuotoliniu būdu. Jose galima baigti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, atitinkančias Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimus. Galimybę mokytis nuotoliniu būdu teikia Vilniaus Ozo gimnazija, Šiaulių Simono Daukanto gimnazija, Šiaulių Sandoros progimnazija  Akmenės suaugusiųjų mokymo centras bei Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras.

Šiose įstaigose užsienyje gyvenantys lietuviai atitinkamai gali įgyti pradinį, pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, arba pasirinkti tik lituanistinio mokymo paketą. Tuomet jie mokosi tik Lietuvių kalbos, istorijos, etnokultūros ir geografijos.

Nuotolinio mokymosi programos pamokose yra daug vaizdo ir garso medžiagos, savikontrolės ir kontrolinių darbų testų. Kiekvienam mokomajam dalykui yra skiriamas toks pamokų skaičius, koks yra nustatytas atitinkamos klasės ugdymo plane. Visos savaitės pamokos surašytos į tvarkaraštį, kuris yra lygiai toks pat, kaip ir bet kurios kitos nenuotolinio mokymo klasės. Kiekvieną pamoką mokiniai konsultuojami, vertinami, atlieka užduotis, gauna namų darbus. Maždaug kartą per mėnesį vyksta kiekvieno dalyko vertinamasis testas, kuris taip pat atliekamas nuotoliniu būdu.

Pasak Vilniaus Ozo gimnazijos direktoriaus Albino Daubaro, norinčiųjų mokytis netrūksta: „Vien tik mūsų gimnazijoje šiuo metu pagal lituanistinio mokymo programą nuotoliniu būdu mokosi apie 400 vaikų, o pagal bendrojo ugdymo paketą – apie 250 užsienyje gyvenančių vaikų“. Vaikai nuotoliniu būdu mokosi informacinių technologijų pagalba: Skype programa tiesiogiai bendrauja su mokytojais, susirašinėja elektroniniais laiškais bei keičiasi video įrašais.

student-849822_1280-55b8a8d359215

Tie, kurie nori brandos atestatą gauti Lietuvoje, turi sugrįžti į Lietuvą laikyti brandos egzaminų. Tačiau visus kitus atsiskaitymus galima atlikti nuotoliniu būdu. „Užsienyje gyvenantiems vaikams taip yra patogiau – užduotis jie gali atlikti bet kuriuo paros metu ir bet kurią savaitės dieną, o dėl rimtų priežasčių mokytojai užduoties atlikimo terminus gali ir atidėti“, – pasakoja A. Daubaras.

Nuotoliniu būdu mokytis gali visi, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Šis mokslas yra nemokamas.  Dėl priėmimo tvarkos ir keliamų reikalavimų reiktų teirautis kiekvienos iš penkių švietimo įstaigos administracijoje. Jų kontaktus galima rasti puslapyje www.renkuoslietuva.lt.

Vaikai, kurie mokyklas lanko užsienyje, tačiau nori papildomai mokytis lietuvių kalbos ir istorijos, gali rinktis arba anksčiau minėtą lituanistinį nuotolinio mokymosi modelį, arba lankyti šeštadienines lietuviškas mokyklėles, veikiančias beveik visose šalyse, kuriose gyvena daug lietuvių. Jose taip pat mokoma lietuvių kalbos ir literatūros, supažindinama su šalies istorija ir kultūra. Informacijos apie jas reiktų ieškoti šalių lietuvių bendruomenių puslapiuose. Jų sąrašą taip pat galite rasti puslapyje www.renkuosilietuva.lt

Renkuosi Lietuvą yra LR Vyriausybės finansuojamas projektas, kurį vykdo Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuras. Konsultacijas centras teikia telefonu, skype, el.paštu. Taip pat visa reikiamą informaciją bei kontaktus galima rasti interneto svetainėjewww.renkuosilietuva.lt arba Facebook paskyroje.

Šaltinis: 15min.lt

 

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą