Automobilių Metalo laužas – pirmiausia ekologinė problema

Pavargę, dažnai parūdija automobiliai riogsantys daugiabučių kiemuose – šašas, kuris pirmiausia erzina gyventojus, o paskui ir įvairias institucijas, kurioms dažnai tenka sunkiai kovoti su auto savininkais, kurie išvykę, nenori, piktybiškai ignoruoja problemą.

Visgi, problema toli gražu ne tik estetinė. Ir nors dažną erzina veltui užimama vietą daugiabučių kieme, kurių transporto priemonėms vietos yra ir taip gana mažai, tačiau opiausias dalykas yra ekologija, kadangi tokiose pavargusiose, dažnai jau nebevažiuojančiose transporto priemonėse, yra daug gamtai bei žmogui kenksmingų medžiagų.

Galima pranešti institucijoms

Apie nefunkcionalias ir ilgai daugiabučių kiemuose arba kitose viešose vietose stovinčias transporto priemones galima pranešti tam tikroms institucijoms, kurios skiria baudas savininkams ir skatina tinkamai pasirūpinti automobiliu. Džiugu, kad tokių pranešimų vis daugėja. Tai rodo žmonių atsakingumą bei suvokimą, kad tokios mašinos neturi būti laikomos tiesiog viešose vietose, jas privaloma tinkamai utilizuoti.

Nepaklusus, savininkų dažnai laukia ne tik baudos, tačiau taip pat ir mašinos konfiskavimas. Ir toli gražu ne visada savininkams tai yra problema. Kai kurie paprasčiausiai nenori gaišti savo laiko, nes pavyzdžiui gyvena užsienyje, ir jiems patogu, kai institucija pasiima jiems nebereikalingą transporto priemonę. Visgi, tai tikrai nėra komfortabili paslauga, tad nereikėtų prie to priprasti. Baudos vis tiek laukia, tad svarbus atsakingas požiūris į atliekas, kurios laikomos viešose vietose.

Supirkėjai – padeda pasirūpinti senomis mašinomis

Turinys senas, nebereikalingas transporto priemones, privalo ne laukti baudų ir supykusių daugiabučių kaimynų skambučių, tačiau patys imtis priemonių, kurios šiuo metu gali būti atliekamos net ir nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, automobilių supirkėjai labai mielai ir net nemokamai išveža automobilio laužą. Užsisakyti paslaugą galima net ir nesate Lietuvoje, viskas – internetu.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad renkantis supirkėjus būtina prioritetą skirti tiems, kurie paslaugas teikia legaliai. Kitu atveju mašina gal ir bus paimta, tačiau, deja, netinkamai utilizuota, ne visos jos dalys bus perdirbamos, tad rizika gamtai išlieka. O rūpintis reikia ne tik ramiomis kaimynų dienomis, tačiau ir aplinka, kurią veikia iš transporto priemonių išimami akumuliatoriai, tepalai bei kiti komponentai. Renkantis supirkėjus būtinai domėkitės jų paslaugų teikimo licencija, žinoma, galima detaliau klausti apie ekologinius standartus. Jų besilaikantys supirkėjai dažniausiai aiškiai, greitai ir konkrečiai atsako į klausimus ir net gali supažindinti su tvarumo idėjomis savo versle.

Kuo ilgiau nenaudojama transporto priemonė riogso kieme  tuo daugiau žalos ji padaro. O galiausiai – rezultatas galiausiai vis tiek yra toks pats. Tai yra, mašina turi būti pasirūpinama. Ir geriausia nelaukti, kol to imsis institucijos. Pigiau, paprasčiau ir greičiau savo automobilį atiduoti supirkėjams, kurie ne tik jį pasiims, tačiau ir dalis panaudos antrą kartą.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą