Gėlės – Olandijos simbolis. Kur ir kada pamatyti gražiausius žyduolius?

Lietuviai lankosi Olandijoje tikrai ne tik darbo galimybių, tačiau ir kultūros, istorijos, skanaus maisto bei… gėlių. Ne veltui yra sakoma, kad ši šalis – mažas rojus prieinamas kiekvienam. Žinoma, svarbu žinoti – kada lankytis, kad pavyktų pamatyti kuo daugiau gamtos stebuklų, kurie kuriami kartu su žmogaus rankomis.

Keukenhofas – paradas kiekvienam sodininkui

Jeigu esate tikras gėlių asas ir Jums nėra nieko nuostabiau, kaip vienu metu dideli plotai žydinčių gėlių – tokiu atveju privalote aplankyti svogūninių gėlių oazę – Keukenhofą. Nuostabusis gėlių paradas vingiuoja Olandijos miestelių gatvėmis, tad įsipiešęs į architektūrinius objektus – atrodo dar nuostabiau.

Visgi, dažnas juokauja, kad visa Olandija, žydėjimo metu, yra tarsi Keukenhofas paradas, nes vietiniai labai mėgsta gėlėmis puošti kelkraščius, keliukus – viską, kur tik yra vietos žemei. Dažnai po šio parado dalis gėlių eksportuojamos į kitas pasaulio šalis įskaitant ir Lietuvą, kur jos nugula pačiose gražiausiuose puokštėse, o jos tampa dovana artimam žmogui. Juk nors Olandija ir yra gėlių sostinė, tačiau šiuos mažus gamtos stebuklus dažniausiai myli visas pasaulis ir ne veltui tai tampa ne tik priedu prie dovanos, tačiau ir pačia dovana, kuri savo simbolika gali kalbėti garsiau nei išsakomi žodžiai.

Boskopo miestelio grožis

Esantys Olandijoje taip pat būtinai turi apsilankyti ir Boskopo miestelyje. Jame galima rasti „Esveldo“ ir „Jan den Hertog“ augalų centrus. Vėlgi, patinka tiems, kurie ne tik nori pasigrožėti gėlėmis, tačiau taip pat ir jų įsigyti. Dažnas lietuvių verslininkas perka gėles didesniais kiekiais būtent iš šių centrų. Ypač daug dėmesio sulaukia japoniškas sodas, kurio asortimentas aktyviai plečiamas.

Čia pat rasite ir kitą augalų centrą – „De Bosrand Wassenaar“. Jame karaliauja kambariniai augalai. Nustebsite, kaip greitai šimtai kambarinių augalų kasdieną yra išperkama. Tiesa, kai visi žino, kad būtent šioje vietoje galima rasti geriausią kainos ir kokybės santykį – tai tampa visiškai suprantama.

Gėles iš Olandijos perka ir lietuviai

Lietuvos verslininkai taip pat dažnai renkasi olandiškas gėles. Pirmiausia – dėl patogaus jų atvežimo. Šiuo metu kelias gėlei, nuo nuskynimo iki puokštės gavėjo pasiekimo, yra gana sistemingai apgalvotas, visiškai saugus, tad natūralu, kad ir gavus gėlių jos dar sėkmingai namuose žydi porą savaičių ir ilgiau. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad kaina – atitinka lietuvaičių poreikius. O gyvenantys Olandijoje lietuviai taip pat mėgsta nustebinti mylimuosius, kurie liko gimtinėje, ir jiems užsako nuostabiausias puokštes į namus, svarbiausia, pigiai ir su trupučiu Olandijos dvelksmo. Simboliška, tiesa? Galbūt ir jautru, faktas, kad gražu, kadangi gauti gėlių puokšte – visada kažkas magiško bei šilto.  

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą