Keturios priežastys, kodėl negalite mesti “Facebook”

facebook-680x450

Jeigu kada bandėte atsisakyti interneto socialinių tinklų ir patyrėte sunkumų, o gal net išgyvenote nerimą, kad praleidžiate kažką svarbaus, galime pradžiuginti – jūs ne vieni. Kornelio universiteto mokslininkai teigia, kad yra keturios pagrindinės priežastys, kodėl jūs vis grįžtate į socialinį tinklą „Facebook“.

  1. Suvokta priklausomybė. Žmonės, kurie laiko socialinius tinklus įpročiu arba mano jaučiantys priklausomybę, sugrįžta dažniau. Vienas tyrimo dalyvis paatviravo: „Kiekvieną kartą įsijungus naršyklę, mano pirštai automatiškai adreso langelyje rašo raidę F.“
  2. Privatumas ir priežiūra. Kai naudotojai manydavo, kad kiti žmonės skaito jų įrašus, jie sunkiau atsižadėdavo „Facebook“. Jeigu jums atrodo, kad nelabai kam rūpi jūsų keliamos nuotraukos ar įrašai, motyvacijos užsukti turėsite mažiau.
  3. Subjektyvi nuotaika. Kaip šiandien jaučiatės? Puikiai? Tuomet sutiksime jus „Facebook“ – gera nuotaika skatina socialinių tinklų lankymą.
  4. Kiti socialiniai tinklai. Žmonės, tiesiog metę „Facebook“, dažnai savo dėmesį perkelia į kitus tinklus, pavyzdžiui, „Instagram“. Kitur nesilankantieji nesugalvodavo, ką daugiau veikti, ir grįždavo į „Facebook“.

Vieniems nepatinka, kad socialiniai tinklai surenka tiek daug informacijos apie naudotojus ir galbūt skurdina bendravimą, kiti atšauna, kad tai visgi patogiausias būdas palaikyti ryšį su draugais. Atvirai savęs paklauskite, kokiu tikslu mirkstate socialiniuose tinkluose. Nuobodulys? Ryšio palaikymas? O gal mažinate nerimą? Ką daryti, jei nuspręsite, kad socialiniai tinklai suryja per daug jūsų laiko? Galima sumažinti draugų skaičių, ištrinti išmaniąsias programėles telefone, praleisti bent šiek tiek mažiau laiko, rasti kitokios veiklos ir pomėgių… Arba išmokti gyventi su „Facebook“.

PT LOGO

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą