Lietuvos marškinėliai – Tautiškumo puoselėjimas emigracijoje

Ne tik Lietuvoje, tačiau taip pat ir visame likusiame pasaulyje įskaitant Olandiją, praūžusi Liepos 6-oji primena, kad mes visi esame lietuviai, kad ir kur gyvename. Ši graži simbolinė šventė labai dažnai skatina daugiau dėmesio skirti savo šaknims. Tai turėtų daryti kiekvienas žmogus. Net ir tie, kurie save pristato kaip pasaulio gyventojais. Taip, mes tokie ir esame, tačiau kiekvienas žmogus širdyje taip pat turėtų nešiotis ir dalelę savo tautybės.

Mėgsta puoštis tautine atributika

Emigracija tikrai ne kiekvienam gyventojui yra lengvai įveikiamas gyvenimo etapas. Kai kurie žmonės labai paprastai prisitaiko prie naujų gyvenimo potėpių, o kitiems tai gali būti gana ilgas procesas neatsiejamas nuo šalies ilgesio. Maža smulkmena, galinti padėti jaustis kur kas arčiau savo tėvynės, yra įvairi tautinė atributika, kuri gali būti dėvima ne tik per šventes, tačiau ir kasdien. Reikia didžiuotis savo šaknimis, prigimtimi.

Ne tik Liepos 6-osios proga, tačiau ir kitomis dienomis, gražu dėvėti marškinėlius, kurie yra su Lietuvos simbolika. Juokaujama, kad tai net gali būti puiki pokalbio naujoje šalyje, pradžia. „Iš kur esate?“ „Ką reiškia paveiksliukas ant Jūsų marškinėlių?“ Šie klausimai gali puikios, gražios, naujos draugystės pradžia, o emigrantui tai yra svarbu.

Rinkoje siūlomų marškinėlių yra labai daug ir labai įvairių, tad rasti tokius, kurie Jums patys gražiausi – nebus sunku, svarbiausia, užsakymus galima pateikti ir internetu, o jie gali būti pristatomi ir į užsienio šalis. Nuo minimalistinio stiliaus modelių, kuriuos puošia užrašas „Lietuva“, iki simboliką perteikiančių paveikslėlių, kurie dažniausiai nukloti trispalvės spalvomis.

Džiaugtis savo šaknimis reikia ne tik per valstybines šventes

Valstybiniais simboliais marškinėliai aktyviausiai perkami prieš įvairias šventes. Visgi, juos dėvėti reiktų kuo dažniau, o ne tik tada, kai prisimename – iš kur esame kilę. Galiausiai, parodyti savo valstybingumą – ne tik per drabužius, tačiau taip pat ir elgesį, norą išlikti lietuviškos visuomenės dalimi, galiausiai, prisijungimą prie savo tautiečių bendruomenės tam tikroje šalyje. Net ir Olandijoje yra ne viena vieta, kur galima rasti draugiškas lietuvių bendruomenes norinčias ne tik susiburti per gražiausias šventes, tačiau ir kuo dažniau, be progos, taip bandant išlaikyti santykius su tautiečiais net ir negyvenant gimtinėje.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą