Delftas – ne tik kiniško porceliano miestas

Nors Delftas geriausiai žinomas dėl porceliano, šiame mieste yra tiek nuostabių gatvelių, po kurias malonu paklaidžioti, tiek vietų, kuriose galima labai skaniai pavalgyti. Molė Quell, čia gyvenanti moteris, dalijasi, kodėl turėtumėme užsukti į Delftą.

Delfto reputacija labai įvairiapusiška. Iš vienos pusės, tai vaizdingas, neįprastas ir žavus miestas, bet jis taip pat gali pasigirti didžiausiu ir seniausiu technologijų universitetu Nyderlanduose ir didžiausia Europoje naujų verslų erdve. Neįmanoma praeiti pro miesto centrą nepamatant namų, išlikusių nuo 1500-ųjų, ir nesutinkant mokslo daktarų.

Kadangi miesto populiacija – kiek daugiau nei 100 tūkst. žmonių, Delfto statusas svyruoja tarp miesto (kaip aplinkinių miestų Roterdamo ir Hagos) ir tarp kaimo. „Albert Heijn“ galite sutikti savo bosą, draugą ar dantistą, bet neturėsite problemų vėlų vakarą grįždami iš Amsterdamo naktiniu traukiniu.

Delfto istorija turtinga ir įdomi, tad beklaidžiojant po miestą tikrai yra, kur pasižvalgyti. Taip pat čia aktyvus miesto naktinis gyvenimas, yra įdomių muziejų ir daug gero alaus.

5 dalykai, kuriuos reikia nuveikti Delfte

Leiskitės į ekskursiją su valtimi

Kad apžiūrėtumėte miestą, pradėkite nuo kelionės valtimi. Ne taip, kaip ekskursijų Amsterdame metu, vienintelė valčių įmonė Delfte kaip gidus įdarbina studentus, kurie žino labai įdomių dalykų apie miestą. Valtimi plauksite daugiausia per seniausią miesto dalį. Ieškokite „Rodvaart Delft“. Bilietai kainuoja 8,50 Eu suaugusiesiems ir 4 Eu vaikams. Ekskursijos vyksta kiekvieną dieną nuo balandžio iki spalio.

Vaikščiokite

Kai susipažinsite su miesto išdėstymu ir sužinosite svarbiausius istorinius faktus keliaudami laivu, išeikite pasivaikščioti. Delftas gavo miesto statusą 1246-aisiais ir buvo beveik nepaliestas Antrojo pasaulinio karo metu, todėl centras toks pats nuostabus kaip Vermejerio paveiksluose. Aplankykite vietą, kur šis garsus olandų dailininkas nutapė garsųjį paveikslą „Mažoji gatvė“ (angl. „The Little Street“). Nusifotografuokite prie Delfto mėlynosios širdies (angl. „Delft Blue Heart“) ir keliaukite į Markt Square, kur galėsite pamatyti ir Naująją bažnyčią, ir senąją miesto rotušę. Kiti įdomūs objektai – Oostpoortbrug, paskutiniai išlikę miesto vartai; vis dar veikiantis vėjo malūnas; Hugo Grotiuso skulptūra.

Užlipkite į „Nieuwe Kerk“

„Nieuwe Kerk“, pastatyta 1396-1496 metais, yra karališkosios šeimos amžinojo poilsio vieta. Galite pasivaikščioti po bažnyčią ir, jeigu išdrįsite, užlipti 376 laiptais iki bokšto viršaus. Giedrą dieną iš ten galima pamatyti net Roterdamą ir Hagą.

Naujoji bažnyčia yra naujesnė už kitą didžiąją Delfto bažnyčią – „Oude Kerk“, kuri turi pasvirusį bokštą. Į šį bokštą lankytojai neįleidžiami, bet galite užeiti pažiūrėti, kur palaidotas Johanesas Vermejeris. Bilietai į abi bažnyčias ir bokštą kainuoja 8 Eu suaugusiesiems ir mažiau vaikams, priklausomai nuo jų amžiaus.

Aplankykite Prinsenhofą

Kita stotelė – Prinsenhofo muziejus. Tai vieta, kur nužudytas princas William of Orange, labai svarbus Nyderlandų istorijoje. Čia vis dar galima pamatyti kulkos paliktą skylę sienoje. Taip pat muziejuje galite pamatyti išskirtinės Delfto keramikos su įdomia istorija.

Norėdami savo akimis išvysti, kaip meistrai ranka tapo ant porceliano, aplankykite „Royal Delft“. Po ekskursijos muziejuje, pasivaikščiokite po sodą, kuris kažkada buvo vienuolyno sodas. Tuomet pereikite per kiemą į „Shop van Kouwenhoven“, senamadišką saldumynų krautuvėlę.

Išgerkite alaus

Alaus daryklų skaičius nedaug atsilieka nuo XV amžiaus piko, kai mieste buvo per 200 alaus gamintojų. Taigi mieste yra nemažas aludžių pasirinkimas. „De Klomp“ yra iš senesnių miesto kavinių, kurioje galite paragauti įvairiausio alaus. Kitos vietos – „Doerak“, „Klooster“, „Proeflokaal“ ir „Locus Publicus“. Jei ieškote vietos, iš kurios galėtumėte parsivežti šių gėrybių namo, užsukite į „Flink Gegist“, kur alaus pasirinkimas – vienas didžiausių šalyje. Jei norite ne tik išgerti, bet ir ką nors sužinoti, „Bierhistorie Delft“  veda ekskursijas, kurių metu pasakojama istorija apie miesto pramonę.

Kur pavalgyti

Delfte yra neblogas restoranų pasirinkimas, jeigu laikotės atokiau nuo turistinių vietų Markto aikštėje (Markt Square). Norėdami pavalgyti nebrangiai, užsukite į „Malee“, tailandietišką restoraną. Restorane „De Beierd“ galima skaniai pavalgyti už 8-18 Eu; čia daugiausiai tiekiama olandiška virtuvė ir retkarčiais galima paragauti indoneziškų patiekalų.

Venkite turistinių kavinių Markto aikštėje.

Norėdami paragauti oficialesnių patiekalų, užsukite į Einšteino kavinę prie miesto centro, kurioje patiekalai įkvėpti italų virtuvės, arba į „De Pelicaan“, kur galite paragauti patiekalų iš Viduržemio jūros regiono. Jei norite iš esmės pasilepinti, užsukite į prancūzišką restoraną „Le Vieux“. Pietums ir kavai vietinių mėgstamiausia kavinė yra „Kek“. Čia taip pat galite įsigyti dovanėlių, kurias galėsite parsivežti namo. „Michael’s“, prancūziška kepyklėlė, irgi verta dėmesio. Delfte yra kačių kavinė „Kattenkop Cafe“, kurioje galite giedru oru mėgautis saule, sėdėdami lauke.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą