5 patarimai, kaip labiau pasitikėti savimi kalbant olandiškai

Nepasitikite savo olandų kalbos gebėjimais? Albertas Bothas pateikia jums keletą patarimų, kaip pagerinti situaciją!

Kokio dalyko žmonėms labiausiai reikia, kad jie raiškiai kalbėtų olandiškai? Atsakymas – pasitikėjimo savimi! Dauguma žmonių tiki, kad jeigu jie labiau pasitikėtų savimi, šnekėti olandiškai jiems būtų lengviau. Logiška, ar ne? Štai – keli patarimai, kaip įgyti pasitikėjimo savimi.

1. Supraskite, kad nepasitikėjimas savimi gali būti svarbus signalas.

Daug žmonių tiki, kad kalbant nauja kalba svarbu pasitikėti savimi. Tai – logiška, bet yra ir kita medalio pusė, kurią žmonės pamiršta. Pradėkime nuo klausimo: ar pakankamai pasitikite savimi, kad pasakytumėte „goedermorgen“ (labas rytas) olandiškai? Tikriausiai taip.

Taigi yra, apie ką susimąstyti. Kodėl šioje situacijoje pasitikėsite savimi? Galbūt dėl to, kad tai jau esate sakę daug kartų. Tai juk nėra sudėtinga – lengviau nei nusipirkti pieno prekybos centre.

Vadinasi, pasitikėjimas savimi įgijamas per patirtį. Jei kažką kartosite vėl ir vėl, ir jei žinosite, kad tai darote gerai, nebesijausite dėl to nesaugiai. Automatiškai atsiras pasitikėjimas savimi, kai kažką gerai padarysite porą kartų.

Jeigu nesijaučiate pasitikintys savimi, tai gali būti signalas, kad turėtumėte būti budrūs. Jums tiesiog reikia dar kiek daugiau pasimokyti. Tai viskas. Kai iš tikrųjų suvoksite šio signalo esmę, jums bus lengviau žaisti su olandų kalba.

Jei dalykus pasakysite taisyklingai, suprasite, kad viską padarėte gerai. Jei kažką pasakysite negerai, tada tiesiog žinosite, kad reikia dar kažką patobulinti.

Nors žmonėms ir sunku įsivaizduoti, didelis pasitikėjimas savimi gali būti didžiulė kliūtis sėkmei pasiekti. Jei pasitikite savimi be jokios priežasties, labai lengva užstrigti. Jei žmonės klaidingai tiki, kad jie viską jau išmoko, jie dažnai nustoja mokytis.

Iš tiesų dažnai kvailys jaučiasi daug labiau pasitikintis savimi nei išmintingas žmogus. Jei esate pakankamai išmintingas, tas abejonių ar nesaugumo jausmas pasiliks, nes visuomet yra kas nors, ką dar galite išmokti.

Turėtumėte vertinti dalykus, kuriuos jau pasiekėte, tačiau turėti omenyje, kad dar yra daug dalykų, kurių galite išmokti. Jei mąstysite taip, viskas bus paprasta!

2. Siekti tobulybės – ne jūsų tikslas, mokantis naujos kalbos.

Kai žmonės nori pasakyti ką nors nauja kalba, jie, visų pirma, praktikuojasi; ir jų pirmas tikslas – pasakyti tai tobulai. Jei padarėte klaidą ar nesuprantate tam tikrų dalykų, iš kažkur kyla jausmas, kad susimovėte.

Liūdnos naujienos: jeigu jūsų tikslas – kalbėti tobulai, nusivilsite jau po 5 sekundžių. Padarysite klaidą anksčiau, nei tai suprasite.

Laimei, galite laikytis kitokio požiūrio. Vietoj siekę tobulybės, savo pagrindiniu tikslu galite laikyti norą išmokti ko nors naujo. Taigi jei padarėte naują klaidą, tai automatiškai reiškia, kad išmokote kažko naujo. Jei išmoksite naujų dalykų, jausitės geriau ir būsite daug labiau pažengę.

Kitas puikus tikslas – tiesiog kalbėti olandiškai, kad vietiniams olandams parodytumėte, kaip vertiname šią kalbą. Parodykite, kad domitės jų kultūra – taip padidėja šansai, kad sulauksime teigiamų reakcijų, net jeigu ir subtilių. Galite išvysti šypseną arba galite kažkokiu kitu būdu pajausti kitokį ryšį nei prieš tai. Kai pastebėsite šiuos dalykus, bus daug lengviau save motyvuoti toliau mokytis.

3. Vertinkite savo progresą, net jeigu jis atrodo mažas arba nereikšmingas. 

Paprastai progresą daug lengviau pastebi kiti, aplinkiniai žmonės. Keista, bet pačiam matyti savo progresą yra sunku.

Priežastis yra paprasta. Natūraliai mes turime tendenciją pastebėti tai, jo trūksta. Mes linkę pamatyti dalykus, kuriuos reikia patobulinti, ir tai gali būti sunku įveikti.

Žinoma, iš pradžių progresas gali būti labai mažas. Kaip ir visur, augti pradedama iš lėto ir, jei žiūrėsite per daug iš arti, atrodys, kad niekas nevyksta. Bet, žinoma, tai nėra tiesa.

Vienas mažas progreso ženklas, kurio žmonės nepastebi, yra laikas, kai žmonės pastebi, kad olandų kalba labai panaši į anglų kalbą. Arba, pavyzdžiui, tas laikas, kai žmonės kažkokiu būdu pradeda nebebijoti olandų kalbos.

Jeigu žaisite su olandų kalba pakankamai dažnai, kalba pradės skambėti natūraliai. Ar jums pavyksta daugiau dalykų perskaityti „een menukaart“ (meniu)? Tai jau progresas. Ar galite pasakyti: “iki wil senovės stroopwafel” (aš noriu stroopwafel)? Tai pozityvus ženklas!

Štai, kas svarbu. Jei vertinsite kiekvieną progreso ženklą, netgi mažą, jausitės lengviau. Daug dalykų išmokstama nesąmoningai, taigi dažnai netgi nepastebėsite daugelio dalykų, kurių išmokote. Bet jei liksite pozityvūs, greitai progresas tik didės.

4. Įvertinkite, kai kiti žmonės šneka jūsų kalba.

Štai dar viena technika įgyti pasitikėjimo savimi: svarbu vertinti, kai kiti žmonės šneka jūsų kalba, ypač jei jie daro klaidas.

Nemanykite, kad kitiems žmonėms kalbėti jūsų kalba labai paprasta. Tikėtina, kad esate linkę pastebėti tik jų klaidas.

Jei vertinsite kitus žmones, kol jie daro klaidas, ir nebūsite jiems griežti, būsite gerokai geresni ir sau patys. Daug spaudimo, kurį sukeliate sau, dings. Dažnai tai, ką jaučiame kitiems, jaučiame ir sau…

5. Nelaukite patvirtinimo iš olandų.

Kai kalbate olandiškai, būtų puiku iš olandų išgirsti, kad jums puikiai sekasi, ar ne? Nors visada smagu girdėti komplimentus, tačiau čia slepiasi kai kas daugiau. Dauguma olandų nieko nežino apie jų gimtąją kalbą, tad jiems sunku suvokti, kiek pastangų įdėjote, kad kažką pasakytumėte taisyklingai.

Daug olandų gali tik pastebėti, kai pasakote kažką netaisyklingai, bet jie kažkaip vis vien negali paaiškinti, kaip klaidą ištaisyti. Jiems patinka aiškinti, kad olandų kalba neturi taisyklių ir kad viskas turi išeiti natūraliai. Daug olandų paprasčiausiai nežino, kaip jus palaikyti pozityviai. Jei suvoksite tai, gali pasidaryti daug lengviau.

Vis dėlto turint tai omeny, svarbu surasti ką nors, kas jums padėtų. Tokį žmogų, kuris pateiks jums nuorodas ir patikins, kad tikrai galite tęsti šį olandų kalbos nuotykį.

Pasitikėjimas dar svarbiau, nei jums atrodo

Verta pastebėti, kad, kai žmonės skundžiasi jaučiantys nepasitikintys savimi kalbėdami olandiškai, šis nepasitikėjimas atsispindi ir kitose gyvenimo srityse. Taigi jei sugebėsite labiau pasitikėti savimi kalbėdami olandiškai, tai gali pozityviai paveikti ir kitas gyvenimo sritis.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą