H. Daktaro krikštasūnis prisivaideno ir Nyderlanduose

Kauno apylinkės teismą pasiekė pagalbos prašymas iš Nyderlandų – dėl tarptautinės sankcijos pritaikymo Lietuvos teisėsaugai žinomam Elviui Ganusauskui – vienam iš garsiausių Daktarų gaujos atžalų.

Šiame dokumente teigiama, kad 38-erių E.Ganusauskas prieš pusantrų metų gyvendamas Nyderlanduose, buvo tapęs vietinės kelių policijos galvos skausmu. Per vieną 2016-ųjų rugsėjo savaitę jis net du kartus buvo nutvertas neblaivus vairuojantis automobilį, už ką jam buvo skirta 650 eurų bauda. Tačiau jos E.Ganusauskas iki šiol nesumokėjo.

Nyderlandų teisėsaugininkai teigia turintys duomenų, kad jis šiuo metu grįžęs į tėvynę ir apsistojęs Kaune, todėl prašo Lietuvoje iš jo išieškoti skirtą baudą.

Kaip instruktuojami turistai, besirengiantys vykti į Nyderlandus, čia maksimalus leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Tačiau, jeigu jo vairuotojo stažas nesiekia penkerių metų, tad tik 0,2 promilės. Pirminiais duomenimis, E.Ganusauskas nubaustas dėl antrojo atvejo.

Nyderlandų teisėsaugininkų prašymo nagrinėjimas Kauno apylinkės teisme numatytas rytoj. 

Šis iš Sargėnų kilęs kaunietis – garsus ne tik giminystės ryšiais, bet ir savo teistumais bei išsišokimais. Jis yra Daktarų gaujos branduoliui priklausiusio prieš 25-erius metus be žinios dingusio Rimanto Ganusausko, pravarde Mongolas, sūnus iš pirmosios santuokos. Ir tuo pačiu iki gyvos galvos už jo tėvo nužudymą įkalinto šio pusbrolio Henriko Daktaro krikštasūnis.

Pirmasis teistumas E.Ganusausko, turinčio Mongoliūkščio pravardę kad nebūtų painiojamas su jaunesniuoju savo tėvo broliu – Mongoliuku, biografijoje atsirado, kai jam tebuvo aštuoniolika. 1997-aisiais jis buvo nuteistas už turto prievartavimą – reikalavo išpirkos už pavogtą automobilį.

Dar po penkerių metų E.Ganusauskui buvo paskelbtas nuosprendis už spirito gabenimą stambiu mastu.

Po to buvo mįslingas kartu bausmę Alytaus pataisos namuose atlikusio kalinio nužudymas. E.Ganusauskas buvo įtariamasis šiuo nusikaltimu su dar penkiais kaliniais, bet vėliau jo atžvilgiu byla buvo nutraukta. Tačiau atsirado dar vienas teistumas – dėl grasinimų šią bylą tyrusiam Alytaus policijos tyrėjui. E.Ganusauskas bandė už tai atsikeršyti, mėgindamas prisiteisti iš teisėsaugos institucijų beveik 0,5 mln. litų – už esą neteisėtą suėmimą įtariant jį prisidėjus prie nužudymo. Šis jo skundas buvo atmestas.

Šaltinis: diena.lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą