Kas Lietuvoje pakito dėl karantino?

Kas Lietuvoje pakito dėl karantino?

Lietuvoje beveik visą vasarą buvo karantinas. Tai lėmė pandemija, kurią sukėlė netikėtai smogęs koronavirusas. Žmonės buvo įpratę prie įprasto gyvenimo, tad izoliacinės sąlygos buvo tikrai netikėtos. Tiesa, prie praktiškai visko galima gana greitai priprasti. Šiame straipsnyje pakalbėsime ne tik apie tai prie ko lietuviai priprato, bet ir apie tai, kas potencialiai nepasikeis ir po karantino.

Darbas iš namų

Dar visai neseniai darbas iš namų skambėjo kaip labai naujoviškas ir dar nematytas dalykas, tačiau karantinas į viską privertė pažvelgti kiek kitu kampu. Žinoma, kai kurie darbai namuose yra sunkiai įmanomi – jeigu tavo užduotys techninės ar, pavyzdžiui, esi padavėjas, natūralu, kad tavo darbo pobūdis nesikeis. Tačiau ofisų darbuotojai ar valstybės tarnautojai savo profilį gali keisti.

Iš pat pradžių tai atrodė keista ir nepatogu, tačiau dabar pasigirsta vis daugiau kalbų, kad tokį darbą tiesiog galima tęsti. Ir išties, kodėl gi ne? Jeigu visus susitikimus galima atlikti nuotoliniu būdu, dažnu atveju darbas iš namų yra net patogesnis.

Toks modelis yra naudingas ir pačiam žmogui, kadangi dirbant iš namų galima keltis kiek vėliau, ne taip įpareigoja formali apranga, be to sutaupoma ant tokių smulkmenų kaip pietūs.

Nuotolinis mokslas

Kai Lietuvos moksleiviai pradėjo mokytis nuotoliniu būdu, iškart kilo nuogąstavimų, kad Lietuva tam nėra pasirengusi. Iš dalies taip ir buvo. Mokymosi įstaigos stokojo kompiuterių, strigo internetas. Visgi, ilgainiui viskas ėmė tvarkytis.

Daug ką sako faktas, kad mokiniams leidus grįžti į mokyklas, daugybė mokyklų nutarė to nedaryti. Mokiniai ir mokytojai su naująją sistema jau apsiprato.

Savaime suprantama, kai kuriuos dalykus daug geriau klausytis ir mokytis gyvai. Iš esmės čia kalbame apie praktines pamokas ar paskaitas, tačiau teorinė dalis tikrai gali būti pristatoma nuotoliniu būdu.

Pagalvokite – studijuojate universitete ir dėl teorinės paskaitos turite valandą keliauti autobusu. Veikiausiai norėtumėte tą valandą sutaupyti, o vis labiau įsivyraujantis nuotolinis mokymas jums gali padėti.

Įvairios pramogos

Į virtualią erdvę persikėlė ir daugybė pramogų. Realu, kad tokia situacija artimu metu pilnai gali ir nesikeisti. Draugai bendrauja video konferencijoms, azartiškų žmonių
lošimų automatai laukia internete, o kino teatrus pakeitė mokamos filmų platformos.

Dar viena žmonių pamėgta pramoga – valgis mieste taip pat virto užsakymu į namus.

Faktas, kad šie dalykai kardinaliai nepasikeis per vieną dieną ir ilgainiui viskas turėtų grįžti į senas vėžes. Kita vertus vien jau proga išbandyti kažką naujo, smarkiai skatina pokyčius. Tikrai atsiras tokių, kuriems patiko naujoji tvarka ir todėl prie senosios paprasčiausiai nebus grįžta.

Atsisakėme parduotuvių

Karantino metu žmonės kiek prisibijojo net eiti pirkti maisto. Beveik visi prekybos centrai jį ėmė pristatinėti į namus. Neabejojama, kad ši paslauga taip pat išliks itin populiari gyvenimui net grįžus į normalų ritmą.

Išties – kam mums kažkur eiti, jeigu reikiamus produktus galime užsisakyti sėdėdami namuose ant sofos? Nors kartais to ir nepastebime, bet karantinas ir nepastebimai keičia mūsų gyvenimą.

Išties – kam mums kažkur eiti, jeigu reikiamus produktus galime užsisakyti sėdėdami namuose ant sofos?
Nors kartais to ir nepastebime, bet karantinas ir nepastebimai keičia mūsų gyvenimą.

Išties – kam mums kažkur eiti, jeigu reikiamus produktus galime užsisakyti sėdėdami namuose ant sofos?
Nors kartais to ir nepastebime, bet karantinas ir nepastebimai keičia mūsų gyvenimą.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą