Olandų užsakymai paskatino „Karboną“ investuoti į plėtrą

Screenshot 2015-12-15 17.34.11

Šiuo metu įmonės, kurioje dirba 50 darbuotojų, gamybos padalinys užima 2.500 kv. m plotą. Jame, kaip teigia Gintautas Jatulis, „Karbono“ vykdomasis direktorius, yra sutelkti visi galimi lakštinių medžiagų pjovimo mechanizmai: veikia pjovimo vandeniu, plazma (dujomis) ir lazeriu staklės. Įmonė gali pjauti įvairias medžiagas – nuo minkštų iki kietų, nuo gumos iki akmens.

Apie 75% pjovimo paslaugų „Karbonas“ teikia Lietuvos klientams, iš jų daugiausia – apdirbamosios pramonės įmonėms, joms gamina įrenginių detales, lankstinius, suvirintas konstrukcijas ir mechaniškai apdirbtas stambias detales.

Taip pat teikiamos paslaugos žemės ūkio bendrovėms – gaminamos padargų, kitos technikos detalės, karjerus eksploatuojančioms įmonėms, maisto pramonei – įrenginių detalės, medicinos sektoriui – įvairūs ruošiniai iš titano.

Sutartis įpareigoja

Ketvirtadalį paslaugų Kauno rajono įmonė teikia užsienio šalių – Olandijos, Vokietijos, Norvegijos, Belgijos – užsakovams. Didžiausia užsienio klientė yra Olandijos bendrovė, kurios užsakymu „Karbono“ gamybos bazėje išpjaunamos reikiamos metalo detalės ir iš jų čia pagaminamos priešgaisrinės durys, kurios naudojamos naftos platformose. Su šiais užsakovais kauniečiai dirba ketvirtus metus.

Šįmet „Karbonas“ su šia Olandijos bendrove pasirašė dar penkerių metų sutartį, pagal kurią užsieniečiai didina priešgaisrinių durų užsakymų kiekį, o lietuviai įsipareigoja laiku juos įvykdyti, gaminti sudėtingesnes duris, valdomas elektra ar pneumatiniais mechanizmais.

Siekdama įvykdyti sutarties įsipareigojimus, Kauno rajono įmonė šią vasarą netoli dabartinio gamybos pastato nusipirko dar 1.700 kv. m patalpas, kur bus iškelta durų Olandijos bendrovei gamyba, įrengtos paruošimo ir dažymo kameros.

Dabar šiose patalpose montuojami įrenginiai. Naujas gamybos padalinys pradės veiklą 2016 m. pradžioje. Čia bus sukurta apie 18 naujų darbo vietų. Į šio pastato ir reikiamos gamybos įrangos įsigijimą investuojama apie 1 mln. Eur įmonės ir kredito įstaigos lėšų, tikimasi gauti dalinį finansavimą ir iš ES fondų.

Statytų nedelsdami

Nebeišsitekdami dabartinėse patalpose dėl augančių vietos ir užsienio rinkų užsakymų „Karbono“ vadovai yra pateikę paraišką dėl ES paramos skyrimo dar vienam administraciniam-gamybiniam pastatui statyti, turimiems įrenginiams atnaujinti ir naujoms technologijoms diegti.

Planuojama šalia dabartinio gamybos pastato pastatyti naują 1.500 kv. m statinį, jau yra parengtas jo techninis projektas. Į statybas ir įrengimą numatyta investuoti 2 mln. Eur.

„Gavę paramą, statybas esame pasirengę pradėti jau 2016 m., priešingu atveju šį projektą atidėtume vėlesniam laikui“, – sako p. Jatulis.

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą