Lietuvos rinktinė Nyderlanduose. Pirmosios dienos nuotykiai

lietuvos rinktineLietuvos ledo ritulio rinktinė atvyko į Nyderlandų karalystę. Tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus į Eindhoveną, kur vyks pasaulio ledo ritulio čempionato I B diviziono varžybos, užtrukusi vos pora valandų, džiaugsmo turėjo nedaug.

Po patogaus skrydžio, kai išskristi reikėjo vėlyvą rytą, o į Eindhoveną atvykta valanda po vidurdienio, nesklandumai prasidėjo vos atvykus į viešbutį.

Čempionato organizatoriai dar prieš atvykstant paprašė apgyvendinimo duomenų, tačiau atvykus į viešbutį teko palaukti, kol komanda bus apgyvendinta.

Dar didesnė staigmena laukė Eindhoveno „Ijssportccentrum“ arenoje. Lietuvos rinktinė gavo tokią rūbinę, kurią kažin ar galima būtų pasiūlyti bet kuriai Lietuvos mėgėjiškai ledo ritulio komandai. Nors pieš čempionatą visos detalės, komandų rūbinės ir kiti niuansai aptariami detaliai, lietuviai kažkodėl buvo nugrūsti į kitą rūbinę, nei buvo numatyta.

„Galvojau, jog juokinga rengtis „Siemens“ rūbinėje praėjusių metų čempionate, kuri pritaikyta krepšininkams. Dabar savo pokštus atsiimu, Vilniuje buvo rojus palyginus su tuo, ką radome čia“,- pamatęs rūbinę sakė puolėjas Paulius Gintautas.

Negana to, pretenzijas pradėjo reikšti vairuotojas, kuris baigė darbą ir buvo priverstas laukti arenoje įsikuriančios rinktinės.

Tai tik dalis smulkių nesklandumų, kuriuos patyrė lietuviai Eindhovene pirmąją dieną. Tiesa, tai nė kiek nepaveikė geros ledo ritulininkų nuotaikos, kurių dalis Eindhovene ne pirmą kartą. Žaidėjai prisiminė krūvą smagių istorijų iš jaunystės ledo ritulio turnyrų Olandijoje.

Nevalingai pirmąją dieną Eindhovene viską lygini su praėjusių metų čempionatu. O jis, kaip žinia, vyko Vilniuje. Tenka pripažinti, jog po lietuvių renginio, šiame divizione, ko gero, dar negreitai pamatysime tokią ledo ritulio šventę, kokia vyko Lietuvoje. Eindhoveno, nekalbant apie jau minėtas į rūbines nelabai panašias patalpas, oficialus Nyderlandų ledo ritulio federacijos būstas, „Ijssportcentrum“ ledo ritulio kompleksas galėtų lygintis nebent su Elektrėnų ledo rūmais. O jei panagrinėtum kruopščiau,  elektrėniškių rekonstruoti ledo rūmai daugeliu komponentų pranašesni nei Eindhoveno, ir net žiūrovų vietomis, kurių Eindhovene tėra 1700.

Tiesa, „Van der Valk“ viešbutis, kur apsigyveno visos čempionate žaidžiančios rinktinės, kvėpėte kvepia sportu. Pradaręs viešbučio langą, gauni pasakišką vaizdą į 11 futbolo aikščių ir ne itin malonų garsą iš vienos tų aikščių, kur kaunasi itin emocingų sirgalių palaikomos jaunosios vietos PSV futbolo klubo būsimosios žvaigždės. Rašant šias eilutes, viena iš žaidžiančių komandų įmušė pora įvarčių – kilo toks triukšmas nuo sirgalių ir muzikos, jog po kelionės prieš treniruotę nepamiegosi.

autolukasŠalia ir kelios žolės riedulio aikštės, kuriose auga šios sporto šakos žvaigždės. Dar tolėliau ir kelių tūkstančių vietų futbolo stadionas, plaukimo baseinas, žirgynas, gimnastikos salės. Žodžiu, sportas ir vien tik sportas. Ką Nyderlandų piliečiai myli besąlygšikai, tačiau apie tai vėliau.

Sekmadienį lietuvių komandos laukia vakarinė treniruotė, po jos vakarienė ir miegas. Prieš pirmąsias rytdienos rungtynes su Nyderlandų komanda. Rungtynes, į kurias visų 1700 bilietų jau nėra.


Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą