L. Linkevičius: yra vilčių, kad Nyderlandai ras išeitį dėl ES ir Ukrainos sutarties

Linkevicius

Nyderlandų valdančiųjų ir opozicijos nuotaikos teikia vilčių, kad per artimiausias kelias savaites pavyks rasti išeitį dėl patariamajame referendume atmesto ES laisvosios prekybos susitarimo su Ukraina, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Hagoje parlamente antradienį susitikęs su daugelio frakcijų, komitetų atstovais, taip pat su šalies užsienio reikalų ministru Bertu Koendersu (Bertu Kundersu) L.Linkevičius sako turėjęs tikslą dar kartą priminti, jog „rinkėjų valią reikia gerbti, bet reikia juos ir informuoti“.

„Aš turiu vilties, kad jie ras būdą, kaip ratifikuoti susitarimą ir galbūt palydėti jį kokiais nors pareiškimais, ne savaip interpretuojant, bet paaiškinant tai, dėl ko ir yra asociacijos susitarimas, paaiškinant tai, kas jiems rūpi. Pavyzdžiui, kad tai nėra dėl (Ukrainos) narystės, narystė yra kitas procesas, kad tai nėra bevizis režimas, tai nėra dėl papildomo karinio bendradarbiavimo“, – BNS sakė L.Linkevičius. – Per savaitę jie turėtų apsispręsti – labai daug priklausys nuo to, ką premjeras pasiūlys parlamentui (…). Aš jaučiu, kad yra galvojama apie tai, kaip išeiti iš situacijos, tikrai nėra iš principo užsispirta“.

L.Linkevičius pabrėžė, jog susitarimas yra itin svarbus Ukrainai, prieš kurią vykdoma agresija. Tuo metu balandį vykusio referendumo kampanijos metu, anot jo, „buvo pateikta daug klaidinančios informacijos“, o jo organizatoriai neslėpė, kad tai skirta ne Ukrainai, bet daugiau siekiama „nubausti Vyriausybę ir pasisakyti prieš Briuselio biurokratus“. Pasak jo, susitarimą ratifikavus visoms ES narėms, išskyrus Nyderlandus, asociacijos susitarimas imtas taikyti laikinai. Šįkart Nyderlandų parlamentui nusprendus susitarimo neratifikuoti, būtų stabdomas ir laikinas jo taikymas.

„Mes iškeliame papildomą kliūtį: tai, ko nepadarė (buvęs Ukrainos prezidentas – BNS) Viktoras Janukovičius nepasirašydamas asociacijos sutarties, dėl kurios prasidėjo įvykiai Maidane, tai po keleto metų tai padarys Nyderlandų Vyriausybė. Mes turime suprasti, kad negalime imti kitos šalies kaip įkaitės savo šalies vidinių problemų sprendimui“, – teigė ministras.

Nyderlandai vieninteliai ES nėra ratifikavę Bendrijos laisvosios prekybos susitarimo su Ukraina. Balandį vykusiame referendume prieš šį dokumentą balsavo 61 proc. rinkėjų (apie 2,5 mln. žmonių), už – per 38 proc. (apie 1,6 mln. žmonių), balsavimo teise pasinaudojo trečdalis iš beveik 13 mln. ją turinčių piliečių.

BNS info

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą