Prezidentė su ekspertais kalbės, kaip mažinti patyčių mastą Lietuvoje

dalia-grybauskaite-vilnius

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, gegužės 10 d., 11 val. susitiks su vaiko teisių apsaugos specialistais, psichologais, mokytojų vadovų, mokyklų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarti, kokios priemonės padėtų mažinti smurtą ir patyčias šalies mokyklose bei užtikrintų vaikų saugumą. Kova su smurtu – tiek fiziniu, tiek psichologiniu yra vienas iš Prezidentės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų.

Susitikime dalyvaus Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, psichologas Linas Slušnys, Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro direktorė Irma Čižienė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentė Ramutė Mečkauskienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Akvilė Burneikaitė, „Vaikų linijos“ atstovė Aurelija Jocaitė bei Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad Lietuvoje patyčių mastas yra vienas didžiausių Europoje. Tačiau iki šiol patyčių sąvoka nėra įteisinta nė viename teisės akte, niekas nėra teisiškai įpareigotas imtis priemonių užkirsti kelią patyčioms. Todėl Prezidentė po susitikimo su ekspertais ketina imtis papildomų iniciatyvų, kurios mokyklose sukurtų realiai veikiančią smurto prevencijos sistemą, apsaugosiančią nuo patyčių, psichologinio ir fizinio smurto tiek vaikus, tiek mokyklos darbuotojus.

Lietuvoje kiekvieną savaitę nusižudo jaunas žmogus, o per metus iš gyvenimo pasitraukia per 40 paauglių – tai yra net dvi  mokinių klasės. Emocinis smurtas aktyviai plinta ir elektroninėje erdvėje – net penktadalis mokinių per pastaruosius metus patyrė emocinį smurtą tekstinėmis žinutėmis, o beveik 15 procentų mokinių nuotraukos ar filmukai buvo išplatinti internetinėje erdvėje be jų sutikimo.

Šiuo metu net 30 proc. Lietuvos vaikų mokykloje patiria psichologinį smurtą, tačiau tose mokyklose, kurios savo iniciatyva įgyvendina smurto prevencijos programą, patyčias patiria perpus mažiau vaikų – 15 proc. Nustatyta, kad efektyviai vykdant smurto prevenciją nuo smurto kasmet būtų galima apsaugoti 60 tūkst. vaikų.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą